Головна » Видиво » Специфічні удари в Спасі

Специфічні удари в Спасі

У бойовому мистецтві “Спас” існує до двох десятків специфічних ударів. Вони властиві саме Спасу і розраховані на максимально швидку нейтралізацію супротивника. Причому, напрацювати їх можна суттєво швидше, ніж в інших бойових мистецвах.

У десятому випуску “Козацької звитяги” Олександр Притула знайомить з двома спасівськими ударами – “вихльост” і “лодочка”. Насправді, дивлячись на видиво, можна побачити ще й третій удар – “гуп”. Але це не суттєво.

Крім того, в передачі показано властиву саме Спасу гру – “смалений вовк”. Щоправда, без особливих пояснень. Водночас, ця гра є одним з основних методів підготовки бійця у Спасі. На видиві показано лише один з варіантів її проведення. Колись, у другій половині 90-х, коли ми підходили до створення спортивного напрямку у Спасі, Леонід Петрович Безклубий навіть пропонував проводити змагання зі “смаленого”.

Але це дійсно специфічна гра і має масу особливостей, тому від ідеї довелося відмовитися. В основному, смаленого вовка використовують на заняттях з бойового напрямку Спасу. Це фактично єдиний варіант ведення підготовки в реальній швидкості, бо удари, які використовуються є надто травматичними. Олександр Притула групи вивчення бойового напрямку називає “групами здоров’я” – через необхідність берегти товариша.

Зокрема, в таких групах особлива увага приділяється вивченню козацьких методів оздоровлення. І саме з цього питання незабаром в Рівному буде проведений семінар. Кому цікаво – запрошуємо. 😉

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*