Головна » Видиво » Основи козацького шабельного бою

Основи козацького шабельного бою

Вам подобаються історичні фільми, сцени, де герої гарно фехтують мечами, шпагами та шаблями? Тоді вам буде цікаво ознайомитися з уроками Олександра Притули, де він дає основи козацької школи фехтування.

Більше про техніку Спасу дивіться у розділі “Видиво

У цьому розділі “Козацької звитяги” Олександр Леонтійович знайомить глядачів з одним з хватів шаблі. Погодьтеся, що перед тим, як почати махати холодною зброєю, варто навчитися її тримати в руках. 😉 Крім того, тут показано деякі способи крутіння шаблею – крутки, або фланкування.

Крутка ставить, навчає основам фехтування. Навчившись фланкуванню, ви краще зрозумієте як правильно бити шаблею та вести бій. Це дозволяє відчути як швидко переходи від ударів до захисту і навпаки.

В наступній передачі Олександр Притула показує основні удари та способи захисту шаблею. Якщо вивчити та напрацювати лише це – уже можна ставити непогані показові бої. Але слід пам’ятати, що є серйозні відмінності між козацькою та європейською школами фехтування.

Більше 10 років тому, в журналі “Перехід IV”, який видавав Ігор Каганець, я прочитав лист додому одного офіцера часів 30-літньої війни. Нажаль, з того часу не зміг знайти цей текст. Тому передам по пам’яті:

“Ви запитуєте яка школа фехтування у козаків? То я вам відповім – немає у них ніякої школи. Вони просто беруть і рубають в капусту…” Дала ішла розповідь про те, як його підрозділ взяв у полон одного козака. Їхній командир вирішив стратити його зранку. Козака зв’язали і посадили у хлів, виставили охорону. На ранок виявилося, що той розібрав дах, придушив охоронців, викрав командира підрозділу і втік. На момент написання листа вояки збирали викуп для козаків за свого капітана.

Згодом, ми покажемо детальніші вправи для напрацювання фланкування та козацького шабельного бою. А зараз пропонуємо приступити до вивчення того, що показав Олександр Притула. Бажаючі можуть взяти участь у навчанні з основ козацького здоров’я, яке він проводить.

Якщо вам сподобалася стаття – підтримайте сайт – поширте у соціальних мережах.

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*