Головна » Видиво » Лежень. Український мультфільм

Лежень. Український мультфільм

Український мультфільм цікавий, часто кумедний, але рідкісний. Рідкісний з різних причин – зокрема тому, що ми про нього не знаємо. Сьогодні знайшов один такий. Чого-чого, а нашого колориту там вистачає. Середньовічний одяг, шляхетські зачіски, князівський замок – щось середнє між Острозьким, Олеським і Мукачівським.

Звідки я це взяв? Бо бачив мультфільма і був у тих замках. Особливо сподобалася колекція потретів шляхти з чубами. Але про те іншим разом. Ще хочеться відзначити легкий галицький діалект з різними кумедними виразами. Вам сподобається. А якщо сподобалося, то поширюйте в соцільних мережах.

Вікіпедія про цей мультик каже наступне:

Мультфільм знято за мотивами твору українського письменника Юрія Винничука «Лежень» (Збірник «Львівські казки» ), в якій відображений особливий колорит пригоди, любов, старовинні костюми та архітектура західної України в стародавні часи.

У замку біля Львова неможливо жити Князю і його домашнім, тому що нечисть робить все, щоб вигнати жителів замку. Остання надія домочадців на онука старого економа. Всі звуть його Лежень — він не робить нічого такого, що з точки зору інших приносить зиск або задоволення. Не співає, не гуляє, не розважається з хлопцями та дівчатами, любить тільки вареники та … читати книжки! Князь обіцяє Лежню віддати в дружини дочку Княжну, яка готує найсмачніші вареники…

А кому цього мало, то подивіться казку “Козак та смерть“. Або інший український мультфільм – “Бабай“.

Якщо сподобалася стаття – підтримайте сайт – поширте у соціальних мережах.

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*