Головна » Видиво » Бойові мистецтва та ігри

Бойові мистецтва та ігри

“В життя – як в гру, в бій – як в життя”. Це один з карбів (законів) козацького бойового мистецтва “Спас”. Саме тому українські бойові мистецтва базувалися на іграх. Сьогодні – трішки про те, які ігри можна використовувати у вихованні малого козака.  Один видів забав – це гра у “Хвости”. Беремо ганчірки (можна порвати старе простирадло) або носовички, чіпляємо ззаду за пояс. Задача – вихопити хвоста у супротивника. Для цього можна його прихоплювати за руки чи тулуб. Заборонено бити. Виглядає це десь ось так:

Те ж саме можна робити, повісивши хвоста спереду:

Хвости також можна грати, учепивши довгу стрічку ззаду, щоб вона трішки волочилася по землі. В цьому випадку щоб відірвати хвоста, слід на нього наступити ногою.

Ще можна те ж саме грати один проти двох, два на два чи три на три. Моїм дітям найбільше подобається команда на команду. Це десь десять на десять.

Крім того, чи часто використовуємо на заняттях “пластунський футбол” – задача закотити м’яча під лавку. Гра відбувається у павучку, як на видиві, навприсядки, або навкарачки. Дозволені переміщення перекидами (кувирки). Решта правил – як у футболі.

Багато є у Спасі ігор із назвою “штовхач”. І зараз – один з штовхачів – козацька боротьба для найменших – “Котигорошко”. Ось правила:

Боротьба здійснюється у колі діаметром 3 метри (або у колі діаметром 2,5 метри). Два спортсмени  стають один навпроти одного на краю кола. За командою керівника «Бій» вони сходяться (або збігаються) і починають виштовхувати руками чи тулубом один одного з кола. Дозволяється проводити кидки. Виграє той, хто зможе виштовхати чи витягнути суперника за межі кола, змусить його спертися на третю точку опори, або кине на землю (підлогу чи килим). Вихід за межі кола зараховується, якщо вийшло дві ноги. Якщо кидаючий для здійснення кидка першим сперся на третю точку опори – йому зараховується поразка. Забороняється виносити супротивника за межі кола. Забороняється наносити будь-які удари. Забороняється впиратися руками в обличчя та горло. Переможець визначається за результатами трьох сходжень.

А ось так це виглядає:

На таких забавах заняття проходять швидко і весело. Мало того – користю. 😉 Насправді, ігор у нас суттєво більше. І поступово ми будемо ділитися ними. Слідкуйте за оновленнями і підписуйтеся на наш відеоканал.

Якщо вам сподобалася стаття – підтримайте сайт – поширте у соціальних мережах.

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*