Головна » Військова справа » Навіщо нам виготовляти американські М16

Навіщо нам виготовляти американські М16

“Укроборонсервіс”, спільно з американцями, виготовлятиме автоматичну гвинтівку М16 моделі WAC47. Це подають, як велике досягнення. А чи дійсно це так? Пропонуємо дещо для роздумів.

Що це за модель М16 WAC47?

Спробуйте знайти світлину саме цієї моделі. Деякі сайти пропонують її тактико-технічні характеристики:

Калібр: 7,62х39

Ємність магазину: 30 патронів

Початкова швидкість кулі: 884 м/с

Маса без магазину: 3110 г

Ефективна дальність стрільби: 600 м.

І тут починаються деякі особливості. 7,62х39 – патрон проміжний радянський, зразка 1943 року. Вважається третім за потужністю серед автоматичних патронів світу. Свого часу, автомат Калашнікова був розроблений саме під нього.

Особливість наступна: дана модель М16 сумісна з магазинами до АК (швидше за все до АКМ чи АК-47). Виникає питання: а у зв’язку з чим такий хід конем? У нас багато набоїв такого калібру? Чи, можливо, будемо виготовляти нові такого калібру? Якщо виготовляти нові за новими технологіями, то стає усе значно цікавіше. У статті “Нові українські боєприпаси міняють погляди на війну” ми писали, що куля 7,62 може лобову броню БМП.

Хто виготовлятиме цю зброю?

Хвилює  інше питання – мережа мовчить стосовно моделі, яку будуть виготовляти у “Укроборонсервісі”. Більше того, 3 січня 2017 року підписано Меморандум про співпрацю з американською «Aeroscraft». Заснована вихідцем з Союзу Ігорем Пастернаком. Знаєте чим займається ця компанія? Будівництвом дерижаблів та інших літальних апаратів. Ще їхній сайт розповідає про виготовлення якихось тактичних башт. Звучить загрозливо, але на світлинах виглядає як звичайна телефонна вишка.

Дерижабль партнерів Укроборонсервісу

Виникає питання: що це означає? Хитрий хід для обходу складного штатівського законодовства, чи нові вишки Бойка? Пам’ятаєте у яких фірм закуплялося те обладнання? Про розмір суми, на яку кинули державу промовчу.

Що це нам дає?

Давайте будемо трішки більш прагматичними. Постараємося відкинути українські реалії. Нам за два тижні видали ліцензію на виготовлення зброї. Вам це ні про що не говорить? Враховуючи американські реалії, скажу одне – американський бізнес зацікавлений у співпраці з нами.

Але є ще більше плюшок. Вони не дають нам летальну-наступальну зброю. Вони дають нам технологію її виготовлення і право торгувати виробами, виготовленими за цією технологією. Скажу ще інакше – нам не дають рибу, нам дають вудку. Враховуючи згадані вище боєприпаси, це стає ще приємнішим. А сам факт надання Україні військових технологій та ліцензій робить подію дуже обнадійливою у перспективі.

Крім того, складається враження, що Московію будуть нашими руками витісняти з ринку зброї. Адже боєприпасів 7,62х39 у світі дуже багато. На продажі зброї для них Україна зможе заробити дуже привабливі сума. Контроль за дерибаном – це уже інше питання.

Існує ще один фактор – емоційно-психологічний. Ми відходимо від радянської спадщини і скажено дратуємо цим московитів. Подивіться на їхні сайти, де говориться про цю подію, почитайте коментарі. Ви отримаєте задоволення від прочитаного. Тільки читайте між рядків 😉

Ну, ось такі думки приходять в голову від ніби-то звичайної новини. Ми не претендуємо на глибоку аналітику. Ні, ми просто намагаємося трішки думати і спонукати вас до цього. А взагалі, ми виховуємо нову еліту. Гартуємо тіло, дух і розум. Приєднуйтеся до нас, підписуйтеся і поширюйте наші статті – це найменше, чим можете нам допомогти.

Спас Рівне: Фейсбук, Ютуб, Гугл+

Якщо сподобалася стаття – підтримайте сайт – поширте у соціальних мережах.

62 7 Aeroscraft боєприпаси М16 Укроборонсервіс

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*