Головна » Бібліотека » Як провести козацькі забави

Як провести козацькі забави

Вам цікаво отримати практичні рекомендації з проведення козацьких розваг для дітей та дорослих? А якщо це розповість той, хто провів це для більше ніж 3 тисяч дітей та дорослих? Якщо так, то відкривайте цю статтю.

В цій статті я вам трішки розповім про свій досвід і скажу яким чином можна отримати детальну схему проведення козацьких забав тривалістю у 1,5-2 години. А ще, в кінці статті, вас чекає унікальна пропозиція. Якщо цікаво – читаємо далі.

Вперше з терміном “козацькі забави” я зіткнувся у 1992 році. Тоді я також вперше зіткнувся з тим, наскільки незручні сучасні шаровари. На бігу зачепився ногою за шароварину. Летів метра три. Пообдирав руки і довго ходив сердитим. Тим не менше захід був цікавим. 😉

А реально сам почав проводити подібні заходи з 2005 року – рівненські спасівці і гопаківці святкували Водохреща.

Лава на лаву

Перший бій лава-на-лаву в Рівному

Нас тоді було чоловік 60 – пройшли з прапорами колоною по центру міста і вишли неподалік від обласного музею.

З того часу знання розширювалися, а вміння удосконалювалися. Після кількох проведених фестивалів козацьких бойових мистецтв, стало зрозуміло, що працювати на публіку можна по різному. Можна посадити глядача і ставити перед ним сценки та показові виступи.

Цей виступ ми прозвали “махач” 😉 Запарилися страшно. Та й напрацювати його було нелегко – на 3 хвилини виступу пішов місяць підготовки. А тепер уявіть собі ситуацію, коли вас просять провести показовий на годину. Уже тоді, маючи досвід у проведенні козацьких свят (про це розповім згодом), ми розділили фестиваль на дві частини. На вулиці провели забави, а після обіду – двогодинне шоу на сцені. Вище – лише три хвилини з того шоу.

Час ішов, нас запрошували на різні заходи. Місцями навіть стали платити непогані гроші. З найбільших наших замовників – це ТМ “Молокія” та “Nestle”. Причому, ми нікому не пропонували цих послуг – вони самі нас знайшли. В першому разі довелося їхати до Тернополя, а другого – в Торчин. Самі розумієте, що якщо люди платять, то вони хочуть отримати якість.

З самого початку вони хочуть годинне чи двогодинне козацьке шоу. Я їм пояснюю, що це їм може обійтися не в кілька тисяч, а в кілька десятків тисяч. І пропоную провести козацькі розваги для глядачів. Це простіше і веселіше. Звичайно, що пропозиція робиться на мінімальний бюджет і на максимальний. Завдяки козацькому табору “Гайдамаки” у нас є такі можливості.

Саме “Гайдамаки” дозволили мені розробити цілу серію різноманітних розваг для дітей та дорослих. Найменшими учасниками таких заходів були діти 3-х років. А вік найстарших не менше 60. Крайній зліва – Іван Голота “Батечко”. Тут йому 63 роки.

лава на лаву

Змагання лава-на-лаву на фестивалі “Покровський вітер” в Рівному у 2012 році

Але не одні фестивалі ми проводили. Ось, наприклад, козацьке святкування Стрітення для дітей першого дитсадка в Рівному – в лаві найменші.

лава на лаву

Найменша лава – дітям по 3 роки

Думаєте зарано? 😉 Повірте, всі лишилися цілими і задоволеними. Для цього ми і потрібні. Адже, заходи безпеки тут на першому місці. Від багатьох цікавих ігор часто відмовляємося заради безпеки.

Крайній наш захід пройшов на Покрову, на тих же “Гайдамаках”. Лише минулої осені я зі своїми хлопцями провів там забави для більше ніж півтисячі дітей. А 14-15 травня цього року ми плануємо там провести  V фестиваль козацької воїнської культури “Курган Леля”. Про назву фестивалю розповім пізніше.

А зараз основне. Хто хоче БЕЗКОШТОВНО отримати від мене практичні рекомендації з проведення козацьких забав – підписуємося на нашу розсилку – це справа згори “Отримувати нові статті”. І до кінця цього тижня ви зможете отримати на вказану електронну адресу наші методики.

Хто ж зацікавиться більше – зможе пройти навчання з проведення козацьких фестивалів та козацьких забав. Ці люди зможуть не лише отримати детальні рекомендації та шаблони необхідної документації, але і взяти особисту участь у проведенні фестивалю “Курган Леля”. Тобто отримати практику у проведенні масових заходів. Це, звичайно, уже не безкоштовно. Тим, кому це потрібно, пропоную звернутися на електронну адресу spas.rivne@gmail.com

З повагою, Віктор Пражмовський

Якщо ви вважаєте, що ця стаття є цікавою, або корисною вам чи вашим друзям – поширте у соціальних мережах.

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*