Головна » Проекти » Школа Українських Ютуберів » 10 причин не забирати дитину від комп’ютера

10 причин не забирати дитину від комп’ютера

Як забрати дитину від комп’ютера? Це питання стає чимдалі актуальнішим серед батьків. Відповідь – ніяк, потрібно змістити інтереси в іншу площину. Якщо цікаво – читайте далі про наш досвід.

Для початку слід розуміти одну просту річ – в минуле вороття нема. Комп’ютерна техніка – це те, з чим нам доведеться жити. Більше того, щораз далі вони все більше проникатимуть у наш світ. Без них стане неможливим якісне заробляння грошей на прожиття.

Якщо ви категорично проти – маєте два прості варіанти. Перший: податися в дауншифтери, заховатися в глибоких лісах-селах-горах і відмовитися від цивілізації. Другий: відмовити дитині у наявності комп’ютера і смартфона. Якщо у першому випадку ви відмовляєтеся від цивілізації самі. То у другому – ви не лише відмовляєте у цьому своїй дитині, але й робите її фактично лузером у своєму середовищі. А вони це сприймають дуже болісно.

Є більш-менш безболісні проміжні варіанти – обмеження доступу. З цього приводу лише одне питання – а ви впевнені, що зможете це контролювати? Наприклад, коли вас немає поруч, коли вас немає вдома.

А тепер важливе. Дайте собі чесну відповідь на просте питання. Що вас більше дратує: те, що ваша дитина в принципі сидить у комп’ютері чи якомусь гаджеті, чи те, що вона там займається різними дурницями? Якщо перше – закривайте цю сторінку. Якщо друге – продовжуємо.

Тим, кого хвилює безцільне, тупе зависання дитини в інтернеті, скажемо відповідь одразу. “Не можеш заборонити – очоль.” Іншими словами, ми не знаємо як забрати дитину з інтернету. Зате ми знаємо як зробити час, проведений у інтернеті у корисним.

Школа українських ютуберів.

Ви напевно чули термін “ютубер”? Якщо ні, то ви не маєте уяви чим цікавиться нинішнє покоління дітей. По простому – це людина, яка має свій відеоканал на ютубі. Уявіть собі, що зараз є діти, канали на YouTube яких дивиться людей більше, ніж деякі канали телебачення. І саме цим захоплюються дуже багато українських дітей. Сам про це дізнався лише два роки тому. І був вражений тим, яку дурню дивиться моя донька. В основному це тупі москаломовні канали всіляких EeOneGuy.

Чому? Та тому, що англійської вона толком не знає, а українських аналогів практично немає. Якщо ви нас читаєте, то пам’ятаєте статтю “Не подобається – зроби краще“. І тому я вирішив зробити #ШколаУкраїнськихЮтуберів. Довелося добряче поритися в мережі, щоб зрозуміти технологію.

Отже, суть ідеї:

 1. Діти мають усвідомити що саме їм подобається. Забороняється вказувати що саме дитині має подобатися. Можна лише допомогти у цьому розібратися. Для цього треба розмовляти. Давно це робили? Згадуйте, воно того варте. 😉
 2. Дитина має розповідати про те, що їй подобається для інших. Розповідати регулярно, бажано хоча б раз на тиждень. Розповідати потрібно на камеру. А краще не просто розповідати, а й показувати.
 3. Дорослі мають допомогти їм у цьому.
 4. Вимога одна: лише українська мова і відсутність лайки. Тут усе просто: або ти українець і ти розвиваєш своє, або нам з тобою в різні сторони.

Що дає навчання в інтернеті?

 1. Дитина із захопленням робитиме те, що їй подобається. Тут вам не потрібно буде її до цього змушувати. Просто підтримувати зацікавлення і підбадьорювати коли опускатимуться руки.
 2. Дитина отримує практику у формулюванні своєї думки і практику публічного виступу.
 3. Дитина отримує знання, вміння і навички роботи у соціальних мережах, вона засвоює особливості інтернет-технологій.
 4. Дитина отримує практичні навички у просуванні свого продукту за допомогою інтернету. І не важливо яким буде цей продукт – бутерброд чи вміння малювати.
 5. Дитина ще у школі отримує спеціальність, більше того – створює своє портфоліо для майбутнього працедавця (якщо в ньому буде потреба 😉 ).
 6. Дитина отримує можливість почати заробляти перші гроші ще до початку навчання у ВНЗ (Ютуб платить за перегляди реклами).

Для кого це потрібно? Ви в курсі, що кількість користувачів Ютубу в Україні складає 8 мільйонів осіб? Цього мало? Ми не збираємося завойовувати московський сегмент. І поки-що не заходимо до англомовного сегменту. Для початку ми плануємо опанувати своє.

Цього мало? Ми уже казали, що виховуємо еліту. Козацьке бойове мистецтво “Спас” – це основа цього виховання. А тепер, що дає #ШколаУкраїнськихЮтуберів стратегічно і, насправді, більш важливо:

 1. Дитина вчиться бути самостійною і працювати в команді.
 2. Дитина, спільно з друзями, створює український продукт, якого катастрофічно не вистачає.
 3. Дитина робить свій маленький внесок у розвиток України як високотехнологічної держави.
 4. Дитина робить свій внесок у перемогу в інформаційному протиборстві у триваючій війні. Якщо це не зовсім зрозуміло, пропонуємо прочитати статтю Валерія Пекара “7 рівнів війни“, особливо про сьомий рівень – онтологічні війни.

Тепер вам, напевно, стало смішно? Як діти можуть перемогти війну? І взагалі, як ми сміємо сюди вплутувати дітей? Перше: Спас – козацька наука. Ми виховуємо майбутню еліту. Гартуємо тіло, дух і розум. Діти повинні розуміти глибинні процеси і поступово ми підводимо їх до цього розуміння.

Еліта – це не бариги при владі. Це ефективні керівники. Колись це були воїни, кшатрії. Зараз – це має бути “аристократія духу”, як казав Дмитро Донцов. Але аристократи, які чітко розуміють економіку процесів.

Друге: війна, це не лише там, де стріляють. Найбільша війна іде в головах людей. І саме діти можуть тут перемогти – бо вони більш відкриті для розуміння світових процесів, ніж батьки, яким усі все винні – від влади до сусідів. Ми, нарешті, повинні зрозуміти, що все залежить від нас. Чули про стратегію маленьких кроків? У Спасі є такий закон: “Вдосконалюй себе людино, а через себе – світ”.

Третє: ви, напевно, чули що зараз накращою системою освіти вважається  фінська? Тоді, напевно, знаєте, що там спираються на практичних знаннях. А саме цьому ми намагаємося навчити наших дітей – знання – це сила. А точніше – застосовані знання – сила. Для прикладу: скільки разів за своє життя ви застосували інтеграли, які учили в школі? 😉

Думаю, наразі достатньо теорії. Переходимо до практики. Ось вам те, що ми уже зробили.

Конкретний Ботан.

Книги, які варто прочитати. Книги для дітей, цікаві історії, фантастика, фентезі, казки, класична література, книги зі шкільної пограми, розвиваючі книги і навіть книги, які ви не любите читати. Все це з часом можна буде почути тут на каналі. Якщо ви не любите читати, я прочитаю і розповім вам. Огляди різноманітних книжок, рекомендації і навіть відмінності ваших улюблених серіалів від книжного варіанту. Підписуйтеся на мій канал – буде цікаво.

Наразі канал існує лише 2 тижні. Уже є 91 підписник і перше видиво набрало 797 переглядів. Друге видиво, про книгу Володимира Рутківського “Сторожова застава” за  3 дні набрало 239 переглядів.

БородаТа Кухня

Бородаті рецепти на каналі БородаТа Кухня. Як приготувати бутерброди, сендвічі, хот-доги, шаурму чи піццу. Як приготувати смачний чай, підсмажити картоплю, зварити кашу, суп чи борщ. Як зробити салат. Що приготувати коли нікого немає вдома. Рецепти, які не дозволять вам не померти з голоду. Рецепти для дому і походу, рецепти на всі випадки життя. Рецепти української і козацької кухні. Здорове харчування. Як їсти і худіти, як похудати за допомогою їжі. Це, та багато іншого і цікавого ви зможете дізнатися у мене на каналі. Підписуйтеся і приводьте друзів. Буде смачно.

За два тижні – 55 підписників і 266 переглядів першого видива. Друге видиво за 6 днів набрало 270 переглядів. Крім бутербродів там є літаюча ковбаса 😉

Vlada Pink

На цьому каналі ви знайдете відео з оформленням різних творчих книг та журналів. Таких як “Безлад”, “Знищ цей щоденник”, “Кишеньковий сміттяр” та інші. А іще ми з вами гулятимемо, будемо робити DIY (do it yourself), скетчі, хоули, пранки та челленджі. Іноді ми їх робитимемо з моїми друзями. Крім того, на каналі ви зможете дізнатися різноманітні дівочі рецепти та багато іншого.
Підписуйтесь!!! #КеріСміт #ЗнищЦейЩоденник #ТворчіБлокноти

За два тижні 38 підписників і 322 перегляди. Друге видиво уже дало кращий результат: 367 переглядів за 6 днів.

А тут можна подивитися продовження розповіді про “Знищ цей щоденник

Цікава хімія.

Канал про цікаву хімію. Тут буде багато хімічних експериментів, ми будемо вирішувати завдання зі шкільного курсу хімії. А ще простіше – вирішимо усі домашні завдання з хімії. Якщо не знайдемо рішень, то знайдемо тих, хто нам їх роповість. Або вирішить ці завдання за нас. Якщо вам сподобалася моя ідея – підписуйтеся на мій канал, ставте лайки, пишіть у коментах який експеримент ви хотіли б поставити.

За два тижні 56 підписників і 518 переглядів. Друге видиво зилили лише сьогодні. За 7 годин – 200 переглядів і пошук ютубу видає його на першій сторінці по шести запитах.

На підході ще найменший ютубер – шестилітній брат Скаженого хіміка Макса  – Антон. Далі – лише удосконалення. Професійне, технологічне і кількісне. Якщо подобається ідея – приєднуйтеся. Контакти в контактах 😉

На кожному другому видиві, в описі вставлено інформацію про наші канали.

Школа українських ютуберів, україномовний контент, українське відео для дітей і від дітей. Тобто відео нашої школи створено дітьми. Ми учимося створювати український продукт, ми учимося його поширювати. Ми розповідаємо про те, що нам цікаво і це може зацікавити таких же дітей, як і ми. Наша основна позиція – будь-що, але українською мовою.
А іще – ви можете приєднатися до нас і отримати нашу підтримку у просуванні на ютубі.
Отже, підписуйтеся на наші канали, коментуйте, ставте лайки, запрошуйте друзів.
Моя група вконтакті: https://vk.com/club123871976
Більше про нашу діяльність можна дізнатися:
Наш сайт:
http://www.spas.rivne.ua/
Група Спас Рівне:
Вк: https://vk.com/club18102321
Фб: https://www.facebook.com/SpasRivne/
Далі ідуть посилання на канали друзів

Якщо вам сподобалася стаття – підтримайте сайт – поширте у соціальних мережах і підпишіться на канали дітей.

1 комментар

 1. Алла Остролуцька

  Браво! Молодці! Цікаво! Сучасно! Мені 66 років. А я із таким захопленням прочитала і подивилася! Особливо підтримую позицію автора стосовно місця і часу комп’ютера в житті сучасної дитини. Ще раз тисяча лайків!

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*