Головна » Про нас » Правила змагань

Правила змагань

Український рукопаш “Спас”

Кидки

1. Кидком вважається дія бійця, в результаті якої суперник втрачає рівновагу і падає на підлогу, торкаючись її поверхні небудь частиною тіла, крім ступнів ніг (опиняється в одному з положень лежачи).

2. Контр кидок – кидок, при якому боєць в захисті у відповідь на атакуючі дії суперника перехоплює ініціативу і змінює характер або напрямок падіння атакуючого.

3. Оцінюються ті кидки, які проводить боєць, який знаходиться до кидка (до початку падіння супротивника) в положенні стоячи, і кидки, які проводить боєць, лежачи проти стоячого суперника, – “шкварка” (підкати, підсікання, підбиття, тощо), а також кидки в стрибку.

Вважається, що кидок виконаний атакуючим бійцем без падіння, якщо він під час кидка (до його початку і до моменту завершення) зберігає положення стоячи.

Кидок вважається виконаним з падінням атакуючого бійця, коли в процесі виконання кидка він переходить в одне з положень лежачи або спирається на лежачого суперника з метою утримання рівноваги.

Кидки з положення, лежачи, оцінюються лише тоді, коли вони виконуються проти стоячого суперника і коли той опиняється в положенні, лежачи.

4. Залежно від вихідного положення бійця в атаці розрізняють:

а) кидки противника, який знаходиться в стійці. До них прирівнюються кидки, при яких атакуючий переводить в ході кидка суперника, який знаходиться в одному з положень лежачи, в стійку або ж повністю відриває його від підлоги, піднімає вище пояса і, кидаючи, перевертає навколо горизонтальної осі;

б) кидки противника, який знаходиться в положенні на колінах або на руках, які супроводжуються також його перевертанням навколо горизонтальної осі, до них прирівнюються кидки суперника, який знаходиться в одному з положень лежачи і які супроводжуються його повним відривом від землі, але нижче рівня пояса і перевертанням навколо горизонтальної осі.

Відрив суперника, який знаходиться в положенні, лежачи, від підлоги і опускання його в те положення без перевертання не оцінюються.

У будь-якому випадку кидки, які закінчилися падінням суперника в положення на коліна або на руки, не оцінюються.

Больові прийоми

1. Больовим прийомом вважається захоплення руки або ноги суперника, який дозволяє провести дію: перегин (важіль), обертання в суглобі (скрут), утиск сухожиль або м’язів і вимагає від суперника визнати себе переможеним.

2. Больові прийоми дозволяється проводити тільки спортсменам з 10 років. Проведення больового прийому на руку повинно бути припинено, якщо боєць при атаці переходить в положення, стоячи.

Задушливі прийоми
1. Задушливі прийоми – дії передавлювання сонних артерій, плечем і передпліччям, передпліччям і гомілкою, внаслідок чого суперник подає сигнал про здачу або втрачає свідомість. Також дозволяється проводити спортсменам з 10 років.

Удари

1. Удар – короткочасна зміна частини тіла в напрямку напрямку удару, дозволяється наносити удари кулаком, коліном, гомілкою, стопою.

2. Оцінюються удари нанесені: в голову, груди, живіт, бічні частини тіла, ноги (крім колінного суглоба і стопи).

3. Удар дозволяється наносити лише в положенні стоячи.

4. Забороняється наносити удари коліном та ліктем в голову шию і область спини.

Чиста перемога

1. Чиста перемога присуджується:

а) за чистий кидок в стрибку;

б) за больовий прийом;

в) за задушливий прийом;

г) при нокаутуючий удар;

д) при явній перевазі одного з бійців;

е) при знятті суперника зі змагань

ж) при знятті суперника в ході бою зі змагань

2. Больовий прийом зараховується в тому випадку, коли один з бійців при захопленні його руки або ноги подає сигнал про здачу, або якщо в поєдинках бійців нижче І розряду арбітр переконаний, що рука або нога захоплена вірно, звільнитися від захоплення неможливо і продовження прийому може призвести до травмі.

3. Задушливий прийом зараховується в тому випадку, коли один з бійців при захопленні його шиї, руками або ногами, здається чи втрачає свідомість.

4. Сигнал про здачу подається голосним вигуком “Є!”, Або подвійним оплесками по тілу переможця або підлозі. Будь вигук учасника, взятого на больовий або задушливий прийом, розглядається як сигнал про здачу.

5. Нокаут зараховується у випадку, коли протягом 10 сек. боєць не в змозі продовжувати бій (порушена координація рухів, слабка реакція зорових аналізаторів та вестибулярного апарату на дії арбітра, лікаря).

6. Нокаут не зараховується у випадку, якщо боєць протягом 10 сек. відновив стан готовності до бою і в змозі вести поєдинок; в цьому випадку зараховується нокдаун. (крім дітей до 14 років)

7. Якщо, на думку арбітра, бій відбувається за явної переваги одного з бійців, або різниця в балах за записками бічних суддів досягає 12 балів, арбітр зупиняє поєдинок і за згодою головного судді цього бійцеві надається перемога «за явної переваги”.

Оцінка прийомів

1. Прийоми атакуючого бійця, проведення яких не дало йому чистої перемоги, оцінюються балами. Якість і, відповідно, оцінка їх залежить від:

а) в якому вихідному положенні знаходився атакуючий боєць до кидка;

б) без падіння або з падінням проводив він кидок;

в) на яку частину тіла впав він після кидка супротивника;

г) в яку частину тіла було завдано удару.

2. Шість балів присуджується:

а) за чистий кидок;

б) за нокдаун;

в) за кидок в стрибку без амплітуди.

3. Чотири бали присуджуються за:

а) кидок з падінням з положення, стоячи, при якому суперник упав на спину;

б) кидок без падіння з положення, стоячи, при якому суперник упав на бік;

3. Два бали присуджуються:

а) за кидок з падінням з положення, стоячи, при якому суперник упав на бік;

б) за кидок без падіння, при якому суперник, який знаходився до кидка в положенні на колінах, або на руках, упав на спину;

в) за удар в голову ногою;

г) за удар рукою в голову в стрибку;

д) за друге попередження, оголошене супернику;

е) за кидок з положення сидячи або лежачи, якщо суперник впав на бік, груди, живіт, поперек

4. Один бал присуджується:

а) за удар в тулуб;

б) за удар рукою в голову;

в) за удар в ноги (середину стегна, гомілку опорної ноги);

г) за перше попередження, оголошене супернику.

5. За нездійснений кидок атакуючого з падінням, в процесі виконання якого, він падає сидячи, на груди, живіт поперек, бік або спину, бали його суперникові, якщо він не контратакував, що не присуджуються.

Якщо боєць в захисті під час контратаки не зміг змінити характер і напрямок падіння і сам впав у напрямі його кидка, то виконаним вважається кидок атакуючий.

Заборонені прийоми і дії

1. У змаганнях з рукопашу забороняється:

а) кидати суперника на голову, кидати із захопленням на больовий прийом, кидати суперника, навмисно падаючи на нього всім тілом;

б) затискати супернику носа і рот;

в) шкрябати, кусатися;

г) робити будь-які больові прийоми на хребет, охоплювати шию; руками і ногами стискати голову, притискати її до підлоги;

д) впиратися руками, ногами або передпліччям в обличчя суперника;

е) натискати ліктем або коліном зверху на будь-яку частину тіла суперника;

ж) робити захоплення за пальці на руках і ногах суперника;

з) викручувати ногу суперника за п’яту, робити больові прийоми на стопу;

і) робити “важіль” коліна, перегинаючи ногу не в площині її природного вигину;

й) проводити больові прийоми ривком, крім розриву захоплення;

к) наносити удари в шию, потилицю, пах, в стопу зверху, спину в районі хребта;

л) наносити удари в колінний суглоб опорної ноги;

м) наносити удари лежачому супернику;

н) робити захвати за одяг суперника, за волосся, вуха, ніс, пах;

о) проводити больові і задушливі прийоми в стійці;

п) проводити одночасно парні удари (лікоть-коліно) ( “коробочку” ).