Головна » Новини » Як стати чемпіоном?

Як стати чемпіоном?

Знаєте з чого починається чемпіон у спортивних одноборствах? З перших змагань. І тут неймовірно багато факторів, які впливають на подальшу долю спортсмена. Багато хто після першої спроби закидає заняття бойовими мистецтвами.

Як це не дивно звучить, але часто, стартувавши з кількох перемог поспіль, дитина “підхоплює” зіркову хворобу і перестає тренуватися. “А навіщо воно мені? Я ж і так чемпіон…” Але наразі не про це.

бразильське джиу-джитсу

Клуб “Прайд” після змагань

У багатьох видах спорту змагання відбуваються між досвідченими спортсменами і новачками. Тому останнім важко буває прорватися до призових місць. Суттєво рідше проводяться змагання для недосвідчених одноборців, де вони мають можливість отримати практику поєдинків з такими ж як і самі. А саме такі турніри важливі для старту у спорті.

На видиві один з поєдинків новачків. Хлопцям по 9 років. І це їхні перші змагання з рукопашу.

Як дітям, так і дорослим суттєво легше психологічно вийти на змагове коло, знаючи, що суперник приблизно твого рівня. Це дозволяє зібрати докупи волю і максимально реалізувати свої можливості. В протилежному випадку новачок програє ще до виходу на поєдинок. Часто, це створює своєрідний бар’єр для подальшої участі у змаганнях.

Більше того, останнім часом, усе частіше доводиться стикатися зі страхом перед змаганнями. Іноді приходять батьки і кажуть – він (вона) буде займатися, але на змаганнях не виступатиме. А іноді, діти настільки бояться змагань, що перестають займатися бойовим мистецтвом. Навіть якщо ця дитина має здібності і перспективи. Буває так, що спільна робота тренера і батьків у цьому напрямку не допомагає подолати страх перед змаганнями.

Водночас, змагання – це лише етап у самовдосконаленні учня, який дозволяє проконтролювати досягнення певних результатів у навчанні. І він такий же важливий, як і звичайне тренування. І ось від того, як пройдуть перші змагання, у значній мірі залежить подальша доля спортсмена. Зауважу – це лише один з факторів, але він дуже важливий. Важливий для формування психології майбутнього переможця, а не ламання психіки дитини.

перед боєм

Налаштування перед боєм на чесні змагання – один з елементів атмосфери змагань.

І тут, як і в будь-якій частині виховання дрібниць не буває. І настрІй на змагання, і рівень технічної підготовки, і підтримка батьків, тренера та команди, і атмосфера самих змагань, і суперник – усе це формують подальше відношення дитини до занять бойовими мистецтвами. В ідеальному випадку змагання мають сприйматися як гра. Саме тому футбол чи баскетбол настільки популярні серед дітей. Саме тому заняття у Спасі грунтуються на іграх. І саме тому один з головних карбів Спасу звучить “В життя – як в гру, в бій – як в життя”.

Яким би не був результат – процес – це гра. А у грі дитина може максимально розслабитися, відповідно – показати кращий результат. Сучасна наука доводить те, що українська народна педагогіка давно знала – найкраще навчання відбувається за допомогою ігрових методів. Саме цьому буде присвячена моя майбутня книга, яка має вийти навесні 2018 року. Та зараз не про це.

Спасівська методика виховання побудована на іграх та руху від простого до складного. Спочатку ми практикуємо козацьку боротьбу для найменших “Котигорошко”. Далі ідуть змагання з боротьби навхрест, або на поясах. І лише тоді діти переходять до змагань за правилами українського рукопашу “Спас”. І саме 17 грудня, у переддень козацького Нового Року ми провели чемпіонат Рівненської області зі Спасу. Їх особливістю стало те, що новачки змагалися окремо від досвідчених спортсменів.

Це стало настільки цікаво, що до нас планували навіть миколаївські і запорозькі спасівці. Та через власні святкування дня святого Миколая відмовилися від такої ідеї. В результаті були подані заявки від 5 клубів із загальною кількістю 64 чоловіка. Судячи з реакції в мережі, такий формат зацікавив багатьох тренерів.

Ще однією особливістю стало визначення конкретного часу коли змагається та чи інша вікова категорія. Завдяки цьому ми відмовилися від поганої практики, коли усі учасники чекають кінця турніру. Категорії 9-10 і 11-12 років відзмагалися у визначені дві години, були нагороджені на урочистому відкритті і бажаючі змогли піти додому.

на змаганнях зі Спасу

Менші уже нагороджені, а старші тільки почнуть змагатися

Завдяки дружній атмосфері наших змагань, дітвора спокійно і впевнено відпрацювала свої поєдинки. Що важливо – без особливого страху чи надлишкової агресії, хоча з традиційним переживанням через поразки. І тут, як завжди, заспокоювали усі – і батьки, і тренери. І тут нам, уже не вперше, допоміг Юрій Журавель, який надав на призи свої твори – календар “Знай наших” на 2018 рік за перше місце і листівки із його малюнком святого Миколая усім решта. За що ми неймовірно вдячні його дружній команді.

Знай наших

Так виглядали призи для учасників

Далі до поєдинків приступили старші вікові категорії. Ці краще вміють контролювати свої емоції. Тим не менше, це не знизило запеклості поєдинків. Іноді, вони вперто не хотіли поступатися один одному, тому призначався додатковий час. А об’єктивність суддівства контролювали досвідчені члени суддівської ради Всеукраїнської федерації “Спас” Віталій Тарін та Олександр Сулейманов з Дніпра. І ми їм також вдячні за цю допомогу та за проведений суддівський семінар.

змагання Спас

Поєдинок старших учасників змагань.

В подальшому також плануємо проводити змагання такого формату і будемо запрошувати усіх, хто готовий виступати за правилами українського рукопашу “Спас”.

І на завершення – Рівненська обласна федерація козацького бойового мистецтва “Спас” вітає вас з прийдешніми новорічними і Різдвяними святами і бажає побільше гарного настрою. А кому цікаво бути в курсі наших новин пропонуємо підписатися на наш канал у Телеграм та на Ютуб.

Якщо вам сподобалася стаття – підтримайте сайт – поширте у соціальних мережах.

 

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*