Головна » Новини » Пора виходити на всеукраїнський рівень

Пора виходити на всеукраїнський рівень

Або як рівненські спасівці себе перемагали. Трішки вражень від змагань без книжної мови. Коротше, 16 квітня були ми на чемпіонаті Волині з рукопашу гопак. П’ятеро наших змагалися.

Найменшому – 10 років, а найстаршому – 14. Всього учасників було 56 – вісім команд з чотирьох областей. Змагання розпочалися відносно швидко. Першим з наших змагався Саша Бондар. Його минулий виступ був невдалим і хлопець помітно нервувався. Йому протистояв гопаківець з луцької школи козацького гарту. Саша з ним провозився довго –  34 секунди. А міг закінчити за 10.

Другий бій йому довелося провести повністю – 2 раунди. В результаті перше місце. Наступним змагався Юра Пашковський. На видиві його перший бій. 16 секунд пішло на закінчення больовим на руку. Теж міг би зробити швидше.

В наступному поєдинку йому попався чемпіон України з кікбоксингу. В крайньому разі так казав знайомий тренер. Так це чи ні, не знаю, але помітна була легкість рухів та відмінність техніки. Тут Юра також достроково закінчив бій. Щоправда, у другому раунді, використавши вузол руки ногою. В українському рукопаші “Спас” такий прийом заборонений як травмонебезпечний. Ще одне перше місце.

Далі змагався Богдан Колосовський. Хлопцю хоч і 14 років, але регулярно займатися став у цьому навчальному році. Тренується у Василя Венгерського в 19 ЗОШ Рівного. І це були його перші змагання. Видно, що удари ідуть добре. Але, як показує практика, один удар не проходить. Спрацьовує серія. А Богдан ще не зміг пов’язати руки-ноги-переміщення.

В ході бою ставав настільки боком до суперника, що геть спина ішла вперед. Як наслідок – програв. Але то було не головне – він їхав за досвідом. Хоча, в результаті отримав третє місце.

Найбільше не повезло двом Сашкам – Крикавському і Пашковському. Вони вимушені були змагатися між собою. Результат був зрозумілий без бою. Пашковський – перше, Крикавський друге. За 12 секунд. І ось тут почалося щось дивне.

Як уже говорилося – ми їхали за досвідом. Відповідно, я подомовлявся з іншими тренерами про дружні поєдинки. У Крикавського мало бути два додаткових суперника, а у Пашковського – один. Після їхнього бою підходить один тренер і каже, що його хлопчина трішки травмував ногу і не буде змагатися. Ну добре – буває.

Через трохи підходить інший і каже, що його двоє мають виступати на змаганнях з футболу удома. І він не хоче їх травмувати, бо хлопці добре грають. Ледь умовив виставити хоч одного. Після всіх Саша Пашковський бився з гопаківцем, який старший за нього на 2 роки і важчий на 5 кілограм.

Тренер суперника дав йому вказівку працювати легенько. Не знаю чи дотримався той, чи ні, але в результаті – у Сашки розбитий ніс і перемога за результатами двох раундів. Я аж двічі подякував тренеру і його учню за можливість попрацювати.

Чого написав, що хлопці змагалися з собою? Бо чітко було видно, як мої хлоп’ята в деяких випадках боялися. Тим не менше – змогли себе перемогти. Особисто для мене це більш цінно, ніж три перших, одне друге і одне третє місце.

Наступними нашими змаганнями буде чемпіонат України зі Спасу в Запоріжжі 23 квітня. Туди поїдуть Юра Пашковський і Саша Крикавський під керівництвом іншого тренера федерації. Дорогувато нині їдити на змагання – лише дорога у нас візьме не менше пів тисячі на одного.

А я в цей час їду до Києва на семінар з військово-патріотичного виховання “Кузня захисників України”. В Білій Церкві, на базі місцевих клубів рукопашного бою. У вас ніяких асоціацій не виникає? 😉 Проводиться за сприяння міністерства молоді. Хочу побачити очі людей, які у нас займаються аналогічною справою. Це цікаво. Приїду – розповім.

Світлина на заставці – з наших змагань у Києві.

Якщо вам сподобалася стаття – підтримайте сайт – поширте у соціальних мережах.

1 комментар

  1. Хлопці – красені. Кожного з них знаю досить давно, з кожним із них працював, і те, що показали Бондар Саша і брати Пашковські заслуговуе поваги. Так тримати, хлопці. Попереду ще багато славних перемог!

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*