Головна » Новини » Військові ігри в Рівному

Військові ігри в Рівному

Ревіли гармати, верещали діти і навіть мами грали у пейнтбол. Так одним реченням можна описати фестиваль козацької звитяги “Покровський вітер”, який пройшов у Рівному 21 жовтня.

Початок бою з лазертагу у малюків

Масштабно святкувати Покрову ми почали ще у 2011 році. І задумка цього фестивалю полягає у демонстрації особливостей військ, у яких воювали українці в різні епохи. Від найдавніших часів до наших днів. Із залученням реконструкторів різних епох.

Цього року в силу різних причин не вдалося зібрати реконструкторів, тому ми пішли шляхом проведення військово-спортивних ігор для наших вихованців та їхніх батьків. Програма фестивалю була проста: турнір з лазертагу, турнір з пейнтболу, куліш для усіх, хто прийшов та реконструкція середньовічної артилерійської дуелі. Багато світлин можна побачити тут.

Найскладніше було розділити найменших по командах. Ви ж знаєте дітей – вони хочуть усе і негайно. Саме так і було. Тим не менше, нам вдалося розбити їх по командах, які були приблизно одного віку. Це було необхідно, щоб вони змагалися зі своїми однолітками.

Паралельно з тим, старші діти і їхні батьки та мами готувалися до турніру з пейнтболу – територія дозволяє робити це одночасно. Тут гра відбувалася у форматі дорослі проти дітей. Щоправда, команду батьків довелося підсилювати, бо в процесі підготовки дехто передумав.

Батьки готові до бою

І ось, усе стартувало. Передати захват малечі від гри досить складно. Це потрібно бачити. Вони настільки захопилися грою, що нічого не бачили навколо. Дехто, навіть після своєї гри бігав по полю і підказував іншим що робити.

Особливість гри у лазертаг у тому, що обладнання дозволяє підраховувати бали, які набирає команда. А іще, це гра є малотравматичною і тому чудово підходить для малюків. На відміну від, наприклад, пейнтболу, страйкболу чи хардболу. Таким чином, дві команди, які набрали найбільше балів, вийшли у фінал. За результатами “бою” було визначено команду-переможця і усі її учасники отримали сертифікати на безкоштовну гру у дитячий пейнтбол.

Ну а серед пейнтболістів – ми цього разу не визначали переможців. Хоча, насправді, у першому “бою” перемогли батьки. Вони передали своє право продовжити гру іншій команді. Таким чином кожен мав можливість отримати свою порцію задоволення.

Так само, як і кожен учасник та глядач, який прийшов на захід, мав можливість покуштувати кулішу. Кажуть, що був дуже смачним. Більше трьохсот порцій розлетілися дуже швидко – казан просто вичистили. Це приємно в першу чергу для кухаря.

І, коли, уже всі пограли та наситилися, козаки під керівництвом Андрія Гарматного продемонстрували глядачам весь процес стрільби з козацьких гармат. Описувати словами перестрілку також досить складно. Скажу лише, що діти та батьки мали можливість побачити не лише як заряджається та стріляє гармата, а й те, як відбуваються розриви ядер на полі бою. Напевно саме це викликало найбільше захоплення.

І коли гармати замовкли, поле покрилося димом, густим, як молоко. Коли вітер відніс його до глядачів, діти побігли у нього. Складно сказати що їх там зацікавило, але вони були у захваті. Так само, як і багато батьків.

Команда Гарматного закінчила роботу. Дим уже розвіюється, але діти ще бігають у ньому.

Як сказав один наш товариш, ми змогли знову здивувати і кожного року фестиваль проходить якось інакше. Кожного разу не знаєш що очікувати. Для нас це серйозна похвала. Навіть не знаю як тепер тримати планку.

Ну, а тепер трішки висновків. Завдяки тому, що ми зробили, стало зрозуміло як зробити подібні заходи ще цікавішими. Надалі врахуємо. І це буде дещо осучаснене козацьке багатоборство. Фестиваль ще раз переконав, що проводити військово-патріотичне виховання дітей та молоді можна різними методами. Можна радянськими, а можна так, щоб усім було цікаво.

Тому я не полишу нашу ідею проведення щорічних турнірів з лазертагу серед учнів рівненських шкіл. Тим більше, що, виявляється, у Івано-Франківську таке уже реалізували. Доки ми товчемо воду у ступі. Нам є ще куди рости і нам знадобиться будь-яка ваша допомога. Навіть поширення цієї статті.

І на завершення – фестиваль відбувся за підтримки управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Рівненської міської ради, в рамках програми військово-патріотичного виховання. Без їхньої допомоги ми не змогли б провести таке свято. Дякуємо.

Тепер можна готуватися до змагань з козацької боротьби для найменших “Котигорошко”, які ми проводимо цієї суботи на базі 25 школи Рівного. Доречі, управління має надати допомогу у придбанні медалей. Тільки ось халепа – якісь нормативно-правові документи не дозволяють використати за призначенням виділені кошти. Але, сподіваюся, ми знайдемо вихід. До нових зустрічей. Дякуємо що ви з нами.

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*