Головна » Новини » Як зробити, щоб усі учасники змагань залишилися задоволеними

Як зробити, щоб усі учасники змагань залишилися задоволеними

Сьогодні я розповім вам про те, як у нас пройшли змагання з козацької боротьби для найменших “Котигорошко”. Мова йтиме про особливості змагань і те, чим вони цікаві в першу чергу дітям. І, звичайно, розповім як зробити, щоб усі залишилися задоволеними. Для тих, хто проводив змагання, відомо, що подібне практично неможливо. Завжди знайдеться хтось ображений. Особливо, коли мова йде про маленьких діток. Але спочатку про сам захід.

Офіційно він називався Чемпіонат міста Рівне з боротьби “Котигорошко”. Проходили вони у спортзалі 25 школи. Для тих, хто не знає що це таке пропоную проглянути нашу статтю “Головний Котигорошко Рівного” про минулорічні змагання. Там є посилання на багато світлин.

Правила цього напрямку у Спасі дуже прості. Потрібно виштовхати суперника з кола діаметром 3 метри. Або змусити його прийняти третю точку опори. Удари при цьому заборонені. Само собою, що такі умови дозволяють змагатися і найменшим учасникам і тим, хто не має відповідної підготовки. Головне – бажання. Проходять вони приблизно ось так:

На ці змагання зголосилося 110 учасників. Найбільше було маленьких – від 5 років. Відповідно, у наймолодших категоріях іноді змагалися 10-14 дітей. Взяли участь рівненські спасівці, які займаються у 19 школі (Ювілейне) і 25 школі (Північний), прийшли учні школи Бойового Гопака “Сварог”, клубу бразильського джиу-джитсу “Pride“. Крім того, до нас у гості приїхали спасівці з Луцька – 21 учасник.

Чим відрізняються спасівці – це дотримання графіку. Почали ми, як і було заплановано, о 10 годині. Урочисте відкриття, гімн, коротка промова, нагадування правил і визначення хто на якому килимі змагається.

Змагання ось-ось почнуться

А далі почалися поєдинки. Можна довго розповідати як хто і кого перемагав. Зрештою, як і на кожних змаганнях. Були і сльози, була радість перемоги. Особливо порадував один учень, який незалежно від результату бою радісно і весело обіймав товаришів. Діти у нас добрі. Ось він вперто намагається перемогти, а ось він з посмішкою обіймає товариша, дякуючи йому за поєдинок. Для прикладу подивіться кілька світлин змагання найважчих хлопців 8-9 років.

Ось вони після команди “Бій” збігаються назустріч один одному.

Тут Андрій промахнувся і супротивник постарався відійти в сторону, використавши розгон – виштовхати за межі кола.

Судячи з усього, на вийшло скористатися інерцією суперника, і хлопці почали активно штовхатися.

Боротьба була запекла. Ніхто не хотів поступатися.

На цій світлині бій уже закінчено – хлопця у червоній футболці виштовхано з кола.

І це лише одне сходження. Щоб перемогти суперника, потрібно зійтися з ним тричі. І за результатами трьох сходжень визначається переможець. А ось так сходилися хлопці, яким ще по 5 років.

Найменші учасники змагань

Ще однією особливістю боротьби “Котигорошко” є те, що дівчата змагаються з хлопцями. Так, наприклад, одна з наших новеньких учениць змогла перемогти чотирьох хлопців і вибороти перше місце. Щоправда, не знаю хто більше радів цій перемозі – Надя, чи її тато 😉

Надя виборола перше місце

Ну, а тепер про одну дуже важливу особливість “Котигорошка” – у нас усі учасники отримують грамоти. Хто просто за участь, а хто, разом з медалями, за перемогу. Таким чином, незалежно ні від чого дитина отримує певне задоволення. І повірте, сльози одразу пропадають. Перевірено неодноразово.

А іще, на цих змаганнях ми вручили усім дітям по книзі від Юрія Журавля “Битви за землю рідну”. Цю чудову книгу він зміг видати завдяки підтримці Міністерства молоді та спорту України. Діти і батьки були у захваті. Знову не знаю хто першим читатиме цю книгу. Доречі обіцяли відгуки про книгу від дітей. Єдина неприємність була у тому, що автор не зміг прийти і особисто усім вручити. А дехто уже налаштувався на автографи та фотосесії з паном Юрієм 😉

Учасники змагань з Котигорошка

Наступним заходом нашої федерації стане фестиваль козацької звитяги “Покровський вітер”, який ми спільно з іншими організаціями будемо проводити 13-14 жовтня на території козацького табору “Гайдамаки” в Рівному. За день до того, в рамках фестивалю, відбудуться змагання з козацького багатоборства на базі РДГУ.  А ще через тиждень – змагання з боротьби на поясах. Приєднуйтеся. Пишіть, дзвоніть, заходьте.

А іще ми шукаємо людей для підготовки інструкторів зі Спасу. Про це ми можемо поспілкуватися за вказаними вище контактами. Може у вас є толкові хлопці і дівчата, ветерани АТО, які хотіли б працювати з дітьми? Розкажіть їм про нас 😉

Якщо вам сподобалася стаття – підтримайте сайт – поширте у соціальних мережах.

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*