Головна » Новини » У кого кубок Нестора Махна?

У кого кубок Нестора Махна?

Хто такий Нестор Іванович, знають багато людей. Комусь він бандит, комусь – герой. Хтось знає що він воював за червоних, хтось каже, що бив і білих, і зелених. Недавно навіть вийшла книга про його золото.

Кубок Нестора Махна

Кубок Нестора Махна

Для спасівців Нестор Махно – це видатна людина, чудовий приклад для наслідування, один з тих, хто спробував запровадити козацьке звичаєве право на українській землі. Саме тому, уже багато років поспіль, Всеукраїнська федерація “Спас” проводить Кубок України з українського рукопашу “Спас” імені Нестора Махна.

Цього року він пройшов 12 листопада у Запоріжжі. На урочисте відкриття зібралося близько півтисячі глядачів і спортсменів. А змагання відбувалися у легкоатлетичному манежі “Запорожсталі” на двох килимах одночасно.

Кубок Нестора Махна

Урочисте відкритя змагань. Не всі помістилися у кадр.

Рівненську область представляло п’ятеро спортсменів федерації козацького бойового мистецтва «Спас». Наші правила змагань відрізняються від, наприклад, ММА тим, що тут заборонені удари в захваті і у партері. Крім того, поєдинки відбуваються у боксерських рукавичках.

Рівненські самбісти в таких обмеженнях вбачають обмеження для себе. Тим не менше, це дозволяє зменшити травматизм і підняти рівень майстерності бійця – якщо він робить больовий у боксерських рукавичках, то відкритою рукою точно виконає.

Результатом нашої участі у Кубку стало одне перше місце – Юрій Пашковський, категорія 11-12 років до 41 кг. Юра провів три поєдинки, два з них завершив достроково – нокаутом і больовим на руку. У третьому, фінальному поєдинку він переміг по балах.

Його старший брат, Олександр Пашковський, один бій завершив больовим на руку, а у фінальному поєдинку поступився супернику два бали і вийшов на друге місце у категорії 13-14 років до 55 кг.

Крім хлопців, у цих змаганнях брали участь дівчата – Дарина Нерчук і Анастасія Шевчук. Вони провели по два поєдинки і вийшли на друге місце у категоріях відповідно до 37 і до 41 кг у віці 11-12 років.

український рукопаш Спас

Дівчата виходять на кидок.

П’ятий учасник команди, Олександр Бондар, не зміг вийти у фінал, програвши з мінімальною перевагою в один бал.

Дуже цікавими на Кубку Нестора Махна були поєдинки учасників, старших 18 років. Там було на що подивитися. Але як би там не було, сам кубок вибороли спортсмени Запорозької міської дитячо-юнацької спортивної школи козацького бойового мистецтва “Спас”. Доречі перша бюджетна установа, де викладається українське бойове мистецтво. І діє вона уже більше 15 років.

Спас

Фрагмент поєдинку старших учасників.

Далі рівненські спасівці братимуть участь у чемпіонаті Рівненської області з ММА, які відбудуться наступними вихідними. А 17 грудня – ми проведемо чемпіонат області з українського рукопашу «Спас». Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь. Подробиці можна буде дізнатися у нас на сайті.

На завершення, хочемо подякувати для Управління у справах молоді та спорту Рівненської ОДА, яке надало підтримку для поїздки нашої команди у Запоріжжя.

Якщо вам сподобалася стаття – підтримайте сайт – поширте у соціальних мережах.

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*