Головна » Новини » Тактична медицина для дітей

Тактична медицина для дітей

Чи потрібно дітям вивчати тактичну медицину? З чого починати навчання? Для чого це їм? Як краще провести заняття? Погодьтеся, що питання неоднозначні. І кожен дасть свою відповідь на це питання. Сьогодні розповім про те, як ми це зробили.

Насправді, над цими та іншими питаннями ми не задумувалися. Просто взяли і провели заняття. Все почалося з того, що мені зателефонував представник організації “Білі берети – Рівне” Юрій Тарасюк і запропонував зробити добру справу. Прикинули по графіку і призначили на середу. Спочатку заняття з групою 6-8 років, а потім – 9-13.

Невеличка ремарка – у нас в принципі плануються подібні заняття, ми їх навіть проводили на літніх таборах. Але є невеличка заминка – у нас недостатньо інвентаря. А тут – така пропозиція. Тим більше, що білі берети мають досвід роботи з різними віковими групами.

Прийшли до нас Тетяна Тарасюк та Світлана Пікула. Судячи з інтонації розповіді – у дівчат дійсно є досвід роботи з малечею 😉 Все почалося з того, що Таня стала розповідати про кровотечі. Чим відрізняються кровотечі з пальчика, з ноги чи голови. Які з них є критичними для життя, а які ні. Дітки одразу включилися в розмову. Тут їх було складно зупинити 😉 Тим не менше ми дійшли до критичних кровотеч і пояснили в яких місцях накладається джгут.

Головною тезою було те, що ви кудись ідете, а тут потрібно надати допомогу людині, а у вас нічого немає. І найпростішим є звичайне перетискання ноги чи руки вище поранення. Звичайно, що найскладніше було працювати з меншою групою. Їхня увага зосереджується лише на дві хвилини. Але шляхом постановки різних завдань, ми успішно завершили заняття. Малеча була у захваті.

Тактична медицина для дітей

Менша група – Лев і Богдан “зупиняють кровотечу” Максиму

Старшим теж сподобалося. Напевно сподобалося і білим беретам, бо захотіли продовжити навчання уже в цю п’ятницю. Цього разу тема занять буде – дихальні шляхи. Щоправда, лише для старших. Як би там не було, рівненські спасівці окремо дякують “Білим беретам” за допомогу і корисні заняття.

Наша позиція проста – колись, заняття з медичної підготовки і рукопашного бою зникли навіть в армії. До чого це призвело – ми всі знаємо. А як показує досвід, травми трапляються не лише на війні. Тому питання надання допомоги пораненій людині до приїзду лікаря є важливим для всіх. Особливо для дітей.

Крім того, ми знаємо про те, що тут іде мова про домедичну допомогу, а тактична медицина – це дещо інше 😉

Якщо ж ви хочете, щоб ваша дитина не просто вміла себе захистити, але й розвивалася різносторонньо, ми запрошуємо до нас на заняття.

Сподобалася стаття? Підтримайте сайт – поширте у соціальних мережах.

 

2 коментарі

 1. А чи є у “інструкторів” відповідні сертифікати ( цивільні, діти) .

  • Юра Поліщук попросив розмістити його коментар тут. Розміщую.
   Провів бліц-опитування серед медиків на нулі. Ні в кого, курча маць, нема міжнародних сертифікатів по такмеду.
   Як ми тут хлопців вчимо, як самі працюємо? ))
   Жах.
   Цікаво, а багато “ліцензійних” тактичних медиків мобілізувались? Не в госпіталь, а по підрозділам?
   Р.S. Шановні тренери від тактичної медицини! Припиняйте мірятись піськами і займіться справою. Вважаєш, що хтось щось робить невірно – сконтактуй, поспілкуйся. Розумні небайдужі люди завжди знайдуть спільну мову. Лиш дурні влаштовують прилюдний срач, дискредитуючи саму ідею поширення знань та формування навиків надання долікарської допомоги.

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*