Головна » Новини » 7 тенденцій національно-патріотичного виховання в Україні

7 тенденцій національно-патріотичного виховання в Україні

“А ви могли б розповідати це українською? Вам же без різниці, а мені приємно.” – задав я питання працівнику СБУ, який проводив лекцію. “Харашо, я буду гаваріть коє-что па украінскі.” На виході – українською – півтора речення за півтори години. Так для мене почалася “Кузня захисників України”.

Перша лекція в Білій Церкві. Всеукраїнський семінар, спрямований на збільшення чисельності молоді, залученої до здійснення заходів за участю військово-патріотичних клубів, “Кузня захисників України”. За фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту.

Я би ви себе почували після таких слів на такому заході? Особисто я – як лайна на голову налили. Звичайно, про стандарти НАТО краще розповідати мовою окупанта. І все б нічого, може промовчав би, стерпів би – та у представника СБУ і матеріал був московитською.

школа виживання

Слайди від СБУ

Як сказав один львів’янин – якщо вільно володієш англійською, то чого на державній службі не хочеш українською? На третій день організатор семінару, керівник військово-патріотичного клубу “Каскад” з Фастова, Юрій Пустовій виправдовував того сбушника, але якось не цікаво стало слухати.

Це були емоції. А тепер – конструктив із позитивом. Захід видався бомбезним. З подачі Юрія Степановича Міністерство молоді зібрало 50 керівників військово-патріотичних клубів та організацій та 50 ветеранів АТО з усієї України. Сумніваюся, що крайніх років 5 проводилося щось подібне.

Протягом трьох днів (22-24 квітня 2016 року) з нами проводили заняття для підвищення рівня нашої кваліфікації. Режим роботи – з 7 ранку до 23 години. Повірте, не брешу. Ледь витримали. Давно я стільки не сидів на лекціях. Хоча, були і практичні заняття – рукопашний бій, пейнтбол, зарядка.

рукопашний бій

Валерія Чоботаря (Гатило) учать рукопашному бою. Гатило в кепці

Щодо зарядки вийшла кумедна розмова. Попросив мене пан Юрій провести руханку в козацьких традиціях. Кажу, що у нас зарядка, а руханку може провести будь-хто. Далі він став мене переконувати, що українською – саме руханка. Я не став сперечатися. Після того підійшов і каже: “Тепер я зрозумів чого зарядка”.  І ви зрозумієте, коли почнете робити 😉 Незабаром закину в мережу.

Все решта – лекції. Не знаю чи кожен взяв для себе щось цікаве з них, але організатори зробили одну правильну, на мою думку, річ – попросили в анкетах вказати що було б цікавим надалі. Хто чим міг би поділитися з усіма.

Щоб ви розуміли, на семінарі був присутній Геннадій Мірошниченко – він на Сумщині з 2008 року проводить наметові табори “Сузір’я”. Це просто легенда в певних колах. Він про нормативно-правові акти щодо наметових таборів знає все. Мало того, він перетворив свої табори у комунальний заклад і тепер держава робить йому замовлення та поширює його путівки.

Вище я згадував про Гатила – відомий тренер з фрі-файту, кіборг. Крім нього була маса молодих хлопців, котрі пройшли війну, отримали великий досвід у тактичній підготовці. Були сумівці, були пластівці (члени НСОУ “Пласт”) – члени найстаріших українських організацій. Були представники козацьких організацій, військово-патріотичних клубів. І в кожного – свій досвід.

Презентація організації

Від малих до молодих душею 😉

Саме про досвід і розповідали ми починаючи з 19.30 і до упору. В суботу це було до 23 години. І, як на мене, саме з цього почався головний драйв. Люди нарешті зрозуміли якого милого сюди приїхали 😉 . Не знаю як хто, але я їхав за знайомствами 😉 Але це не передати, як народ увімкнувся після другої серії презентацій. Почалося жваве спілкування, поділ контактами, домовленості про спільні дії, заходи.

Коротше нас поперло. Настільки поперло, що лекції в неділю уже були мало цікаві. Ми контактували 😉

На завершення перед нами виступив Микола Ляхович. Він швидко і довго говорив. Толково і гарного говорив. Міг би ще більше сказати, але ми вже не витримували сидіння 😉

Лекція

Народ трохи втомився

Ключове з його виступу для мене:

  1. У Франції на першому і головному місці в національній безпеці стоїть питання французької мови та культури. І це настільки для них важливо, що вони підсилять присутність своєї культури в Україні – для протистояння англійському впливу. А ми до цих пір на розуміємо важливості мови.
  2. Міністерство молоді планує потужно підтримувати розвиток військово-патріотичних клубів та організацій (він про це не говорив – це мій висновок). І це добре.

Тепер додам власного бачення тенденцій:

  1. Національно-патріотичне (і його складова військово-патріотичне) виховання в Україні знаходиться у зародковому стані.
  2. Зроблено перший крок до розвитку роботи з дітьми та молоддю. І навіть, якщо держава не допоможе нам, ми самі зрушимо це з місця.
  3. Контакти між організаціями уже почалися. Зокрема Юрій Пустовій анонсував створення  Всеукраїнського об’єднання військово-патріотичних організацій. Наразі туди увійшло 22 клуби. Далі буде більше.
  4. Половина військово-патріотичних організацій не розуміє важливості української мови у вихованні підростаючого поколіня.
  5. Національно-патріотичні організації чомусь ставлять за основу фізичної підготовки зденацоналізований рукопашний бій замість використання козацького бойового мистецтва “Спас” чи Бойового Гопака. Знову беремо чуже замість користуватися своїм. Як сказав свого часу один мій товариш “Вони гордяться одягом японського селянина – кімоно, але їм чомусь соромно вдягати шаровари – одяг українського воїна…”

Закривали ми семінар вшануванням пам’яті Небесної сотні в центрі Білої Церкви.

військово-патріотичне виховання

Вшанування Небесної сотні

Емоційний підсумок: було класно, хочу ще 😉 Головне – знайти час. Літо і так розписане, а тепер появилося ще кілька запрошень на заходи. Наш дивіз: “Легко було вчора” 😉

І іще – Рівненська обласна федерація козацького бойового мистецтва “Спас” ініціює проведення аналогічного заходу в Рівному. Фінансування немає. Що з того вийде? Побачимо. Хто хоче – долучиться. Всі решта продовжать нити. Ви з нами? Тоді звертайтеся якомога швидше, контакти – тут.

Якщо вам сподобалася стаття – підтримайте сайт – поширте у соціальних мережах.

1 комментар

  1. Ніла Дибяк

    Молодці, хлопці, що беретеся за вкрай важливе для країни питання і починаєте з мови і культури. Тому що москалі основну ставку роблять не на військову агресію, хоч і там не проти спробувати урвати щось для себе. Безкровні, але не менш убивчі баталії ведуться в інформаційному просторі, де під прицілом наша ментальність і суспільна свідомість — їх цілеспрямовано і планомірно розчиняють російською мовою, історією, релігією, російським кіно- шоумистецтвом. Розчинять до космополітичної, російськозорієнтованої аморфної маси і заковтнуть під вигаданим приводом.

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*