Головна » Новини » У який літній табір відправити дитину?

У який літній табір відправити дитину?

Ви не знаєте який табір вибрати дитині? Хочете поєднати відпочинок з навчанням? Потребуєте в оздоровлення своєї дитини? Треба щоб було весело і цікаво? Ми не дамо відповіді на всі питання, але розкажемо що робимо для своїх вихованців. Перед тим, як почати розповідь, зазначимо, що таборування для нас – лише одна з форм навчального процесу. А оскільки федерація “Спасу” – це в першу чергу козацька організація, то і вся система виховання побудована на козацьких методиках. Відповідно, головними задачами наших таборів є:

  • допомогти дитині стати самостійнішою;
  • навчити приймати рішення та відповідати за нього;
  • розвинути лідерські навички;
  • дати можливість відпочити (зміна видів діяльності – це також відпочинок);
  • оздоровити;
  • дати нові знання та удосконалити існуючі відповідно до специфіки табору.

Наш досвід роботи.

Перший наметовий табір ми провели 2005 року в урочищі Гурби (місце найбільшого бою УПА з НКВС). Стояли ми тоді біля цього будиночку. В ньому зберігали продукти і готували їжу. Особливо добре там виходив узвар.

Гурби

Будинок, поблизу Гурбенського Свято-Воскресенського монастиря.

Неподалік там є джерело і невеличкий ставочок. Щоправда, за хлібом далеко ходити. 😉

Чому така увага цьому табору? Бо саме там ми вперше почали застосовувати козацьку медицину для оздоровлення дітей. Кілька фактів: чай, який було закуплено на табір, ніхто не пив. Ми робили узвари з трав – там чиста природа і лікарських рослин немірено. Замість цукру давали туди дикі полуниці (не суниці), а вони неймовірно солодкі.

Застосовували різні методики – від ходіння босими до купання в росах. Про це ви можете дізнатися за посиланням вище. Результат – хлопчина, якого мучили постійні головні болі, сказав, що вони пропали на два місяці. Другий, який за пів року перед тим перехворів і мав на тілі багато рубців, сказав що ці рубці зменшилися. Ну це чисто суб’єктивно – ніхто їх не міряв, але з ним погодилися його друзі.

Далі, щороку Рівненська обласна федерація козацького бойового мистецтва “Спас” спільно з федерацією бойового гопака проводила наметові табори на полі Берестецької битви. Це щорічний вишкільний табір “Джура”. Тренування, відпочинок, історія, легенди.

Найбільшими нашими заходами в цьому напрямку стали таборування у 2009-10 роках – 100-120 дітей. Вони проходили за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Досвід – неймовірний. Тепер ми знаємо оптимальну кількість учасників – 60 чоловік.

наметові табори

Тут ми стояли у 2009 році. Урочище Біла Криниця.

Таким чином, за десяток років, через наші таборування пройшло близько тисячі дітей. Багато з них уже виросли і дехто – відправляє до нас своїх 😉

Табори  літа 2016.

1. Всеукраїнський військово-патріотичний табір «Останній отаман Поліської Січі». 13-19 червня, хутір Глушків (біля села Мочулянка) Березнівського району. Проводиться в рамках плану заходів національно-патріотичного виховання  молоді на 2016 рік, згідно з розпорядженням КМУ від 25.12.2015 (№1400-р) при сприянні Міністерства молоді та спорту України.

Ідея проводити такі табори появилася після того, як військова підготовка перестала поміщатися в інші табори.
Специфіка – військова тематика.

козацькі табори

Перез виходом на заняття з тактики

Як виглядають заняття з тактики? Ну ось вам, наприклад, навчання наших студентів у полі

Предмети: тактика, маскування, топографія, домедична підготовка, інженерна підготовка, будова АК, військові ігри (пейнтбол, теренова гра), стрільба зі страйкбольних автоматів. А ще – багато історій про поліських повстанців, Бульбу-Боровця і створення УПА.

військово-патріотичне виховання

А ще стріляли з пневматичного пістолета, страйкбольного автомата. Цього року додамо ще й пейнтбол.

Проживання: намети. З собою бажано мати свій спальник. Кухня польова, їжа готується на казанах, харчування триразове. Сніданок і вечеря – каші, обід – перша і друга страви, крім того узвари і чай з печивом. Яка їжа? Подивіться як ми готуємо борщ, або куліш. 😉 Самі захочете 😉 Такого формату харчування намагаємося забезпечити на усіх таборах.

Звичайно, що передбачені чергування на кухні. Куди без цього? Де ми ще навчимося готувати? 😉
Бонус: діти отримають футболку табору і значок.
Доречі, якщо хто хоче – є ще з десяток місць. Перевагу надаємо учасникам з інших областей. Вік учасників: від 13 років. Зголошення: подати до 5 червня. Е-mail: spas.rivne@gmail.com
Виїзд: 13 червня о 10 годині від 12 школи м. Рівне автобусами.

2. Обласний вишкільний табір «Джура-2016». 27 червня-03 липня, село Пляшева Радивилівського району. Обіцяє допомогу управління у справах молоді та спорту Рівненської ОДА. Як воно буде – побачимо. До цього часу вони нас не обманювали – там працюють хороші люди 😉

Багатьом цей табір подобається найбільше. Посудіть самі: поле Берестецької битви, поруч чудова річка, невеликі ліски, стоїмо уже з десяток років біля школи. Відповідно, вода, туалет і прихисток у випадку чого – поруч. А цього року – ще й масовка – базар і політичний мітинг під виглядом вшанування пам’яті козаків. Ось вам трішки світлин з попередніх таборів.

козацький табір

Старші козаки – меншим. Співає Живосил Лютий

козацький табір

В такому колі ми їмо. Хоча, в залежності від погоди, можна робити це і під навісом.

тренування

Тут у нас проходять тренування, можна і на стадіоні біля школи, але тут веселіше

ігрові форми навчання

Тут же ми граємо ігри.

купання

Річка Пляшівка – тут ми купаємося. Раніше, ще й проводили тренування у воді.

поле Берестецької битви

Біля пам’ятника козакам, а ще ми ходили до музею та козацької ями – місця загибелі останнього козака на переправі.

Крім того, ми організовуємо козацькі розваги на полі. В даному випадку – фрагмент лави для дорослих. Це було знято ще до війни.

Специфіка: освітньо-виховна, знайомство з історією Берестецької битви та козацтва, тренування.
Предмети, як ви уже зрозуміли: український рукопаш «Спас», ігри, лекції з історії, відпочинок, купання, відвідування музею, екскурсії по полю битви, вшанування полеглих козаків.

Проживання: в наметах. Також чергування на кухні. Вік учасників: від 8 років. Можемо взяти ще когось з собою. Більше світлин у нас в групі вконтакті. Ось наприклад, табір 2015 року.
Зголошення: подати до 22 червня. Контакт: e-mail:spas.rivne@gmail.com
Виїзд: 27 червня о 10 годині від 12 школи м. Рівне автобусами.

3. Обласний вишкільний табір «Спас-2016». 1-7 серпня, село Мала Мощаниця Здолбунівського р-ну.
Специфіка: вишкільний, тренування, здача іспитів на рівні майстерності.
Предмети: український рукопаш «Спас», ігри, здача іспитів на рівні майстерності, лекції з історії, відпочинок, купання.

Щоб багато не розповідати – ось відео про день здачі іспитів.

А так здавали іспити інструктори 😉 Не лякайтеся – це тестування якості виконання психофізичної системи “Кремінь”.

А ще, ми тут здаємо іспити на право носити пояса та на перший ступінь молодика. Якщо маєте нахнення – подивіться в альбом у фейсбуці – там понад 600 світлин з минулорічного табору – заняття, відпочинок, іспити. Щоправда, відпочинку майже не було – за 7 днів 30 хвилин вільного часу. 😉

Вік учасників: від 8 років. Зазвичай, беремо лише своїх. Декому цей табір подобається більше, ніж табір під Берестечком. Виїзд: 1 серпня о 10 годині від 12 школи м. Рівне автобусами.

Це про табори для дітей. В інструкторів є ще свої вишколи. Але це вже інша історія. 😉

Якщо вам сподобалася стаття – підтримайте сайт – поширте у соціальних мережах.

 

 

 

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*