Головна » Новини » Козацькі забави і штурм Трої

Козацькі забави і штурм Трої

Півтисячі глядачів та учасників, козацькі забави, штурм Трої, українська музика і гарний настрій. Так, дуже коротко, можна описати сімейне свято, організоване рівненськими спасівцями 6 травня. Але розповім про це по-своєму.

Як розповідалося раніше, ми відзначаємо 9 козацьких свят. Кожне з них має свою специфіку, але в основному, це заходи, на яких кожен бажаючий може взяти участь і продемонструвати свою силу, спритність і витривалість. Часто ми їх проводимо для глядачів, які можливо прийдуть. А можливо, і не прийдуть.

Цього року мені набридло робити щось для когось. Тому, з самого початку, був налаштований проводити Курган Леля для себе – своїх дітей та їхніх батьків. Саме вони заслуговують найбільше уваги і поваги. Хотілося сімейного свята без лишнього пафосу і показушності. Хоча, довелося довго переконувати у своїй правоті наше козацьке товариство. Зрештою, це вдалося – повірте, було нелегко 😉

Так трапилося, що з початку року ми почали активно співпрацювати з Юрієм Журавлем. І, за кілька тижнів до Кургану, у нього появилася ідея влаштувати флеш-моб “Штурм Трої”. Ідея досить скажена, скажу я вам. Але саме таких речей у нас не вистачає. Тому ми приступили до втілення цієї думки. Спочатку на ютуб-каналі “Добродій”, пан Юрій виклав ролика як робити спартанський шолом.

Тоді почалося найскладніше – забезпечити наявність шоломів у наших спасівців. Найскладніше тому, що виготовити шолом дітям мали допомогти батьки. І в цьому був закладений ще один виховний елемент – спільна сімейна робота. Дехто намагався купити обладунок, але де ж його купиш? Треба було робити.

Наступним кроком була підготовка зброї – ми з кількома старшими учнями і батьками до ночі робили списи з поліфому, щити і мечі з картону.

Готуємо зброю

Паралельно з тим Юрій Григорович будував стіни Трої на Гайдамаках. Енергії у нього… як у кожної творчої людини.

Паралельно з тим наші козаки з “Гайдамаків” готували територію, атракціони і, звичайно, продукти на борщ і куліш. Лякав лише прогноз погоди. Не знаю як, але ми змогли домовитися з небесною канцелярією. І шосте травня видалося на славу – сонячне небо без жодної хмаринки.

З самого ранку прибули “троєщинські троянці” і луцькі спасівці. На території табору “Гайдамаки” запалали багаття – козаки і самооборона приступили до приготування козацьких страв. На допомогу прибули волонтери з “ДАРу”, а в кузні коваль Сова чекав гостей на майстер-класи.

Як і було заплановано – ми розпочали о 13.00. Гаразд, брешу – о 13.04. Ми стараємося не затягувати довше ніж на 10 хвилин. Хто хоче – той приходить. А чекати невідомо кого і чого – немає сенсу. Коротенька урочиста частина з виконанням гімну зайняла 15 хвилин.

Урочисте відкриття

А далі ми розбили дітей на групи за віком і відправили на відповідні змагання і забави. Що ми цим добилися? Кожен бажаючий мав можливість позмагатися. Так, картинка з масовкою змазалася – люди розсіялися. Але ми ж працювали не на картинку, а на себе. Десь ходили знімальні групи з телебачення, було багато фотографів. Зрештою, їм було видніше що знімати.

Діти змагалися з “Котигорошка“, шабельного бою, бою на списах. Крім того, вони перетягували палку, перетягували линву на місці і сходу. Перетягування сходу – це те ж саме, тільки до линви ще треба добігти. За відгуками на наступний день – боліли руки, боліли ноги. Позмагалися добряче.

Перетягування палки

Шабельний бій

Боротьба “Котигорошко”

Ну, а далі – був штурм Трої. Пробігши двічі на штурм, я віддав свого шолома одному з хлопців, які не зробили собі. А далі спостерігав зі сторони. Це були повноцінні зйомки фільму. Незабаром його змонтують і викладуть на каналі “Добродій” – підписуйтеся щоб не пропустити.

Діти і дорослі з криками “Спарта” вперто бігли на штурм, а режисер вперто їх повертав назад від стін.

На штурм!

Вказівки перед черговим штурмом

Навіть битви під стінами не давали необхідного результату, доки не зняли необхідну кількість кадрів.

Бій під стінами Трої

Згодом, мені дзвонили і розповідали про хід монтажу – кажуть вийшло неймовірно круто. Діти – справжні актори. Тепер вони зможуть вставити у своє резюме – знімався у кіно.

Через півтори години постійних штурмів видихлися всі – і режисер у тому ж числі.

Режисер фільму

Зробивши загальну світлину – дітей відправили на обід – куліш і борщ давно чекали на них. А дорослим без дітей не давали… Перед тим ми привітали Юрія Журавля з днем народження і подарували йому спасівську кепку.

Більше світлин зі свята можна побачити тут і тут.

Далі був концерт і розваги – стрільба з лука, з пневматики, катання на конях і батут. Бажаючі грали у м’яча. Додому йшли уже втомившись вкрай.

Знаєте, коли зрозумів, що свято удалося? Коли батьки і діти підходили і дякували. Це було щиро. Зрештою, ми й намагалися зробити усе лише для себе. Кажуть – нам вдалося.

Хочу ще подякувати управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Рівненської міської ради за підтримку у проведенні заходу.

А ще, дякуємо за світлини Pasha Koshkarov і Den Bassi

 

І, нарешті – що з того вийшло:

Якщо вам сподобалася стаття – підтримайте сайт – поширте у соціальних мережах.

 

козацькі розваги сімейне свято штурм Трої Юрій Журавель

1 комментар

  1. Добавьте пожалуйста фото с фестиваля в ВК (((

    Відповіcти

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*