Головна » Новини » В Україну іде посуха

В Україну іде посуха

Фінляндію називають країною 10 тисяч озер. А Україну – краєм 72 тисяч річок. Точніше, так було до недавнього часу. Багато річок пересохло, як і джерела, які їх живлять. Але почну з того, що бачив.

Кінець березня я провів на Рівненському полігоні. Спочатку, якось не доходили до розуму дрібнички – в тилу військового стрільбища там проходить канавка. Вона ніколи не пересихала. Навіть у найспекотніше літо там стояла вода. Років 15 тому в ній застряг наш БТР. Цієї весни там було повністю сухо. Але на це я спочатку не звернув уваги.

Так само, як не звертав уваги минулого літа на падіння води в Усті на більше ніж півметра. Так само, як на розповіді хлопців з Березнівського району про те, що влітку кури Случ переходили пішки. Хто з нас не любить прибрехати? 😉

Дзвіночок продзвенів, коли під час навчань, ми з хлопцями прийшли на одне джерело. Вода там – неймовірна. Вона б’є у ярку з товщі крейди. Струмінь там – товщиною з руку дорослого чоловіка і такої ж довжини. Колись я там, у спеку, вчив солдатів правильно пити воду.

200 метрів до джерела

200 метрів до джерела

Цього разу від побаченого стало сумно. Від колишнього потужного струменя залишилася невеличка слабенька цівка води. Можливо, якби це було літо, то нічого дивного не було б. Але це кінець березня! І уже тут стали пригадуватися усі розмови. Сьогодні спілкувався з Валентином Тарасенко, а він каже, що кілька років тому катався на машині по півдню України. Катався з картою – шукав річки (були там у нього свої характерні заморочки). А багато річок зникло. На карті вони є, а насправді – немає.

До чого вся ця писанина? Коли вам не буде що пити – то чиїсь офшорні рахунки будуть глибоко до сраки. І нікого я не лякаю.

Конструктив: коли стане тепліше, підіть на природу і почистіть одне джерело. Якщо це зробить хоча б кожен сотий, то ми прочистимо 400 тисяч джерел. Ми отримаємо воду і задоволення. Я так роблю щороку під час наших таборів – іду і чищу джерело. Потім спина гуде. Зате скільки задоволення!

Якщо вам сподобалася стаття – підтримайте сайт – поширте у соціальних мережах.

4 коментарі

 1. Оксана Музиченко Любич -притока Десни – висох, озерця теж

 2. Андрій Петрук

  Я спостерігаю цю проблему давно. Дякую автору за його позицію. Але джерела існували тисячі років і їх не завжди чистити. Я впевнений, що проблема полягає в глобальному потеплінні і, що в наших умовах найважливіше, радянській меліорації. Ця дія переслідувала примітивну мету :”Ні метра не загосподарованої землі!”. У нас в селі, після проведення меліорації, вода стала повільно зникати. За 30-35 років, вода впала на 3 метри. На мою думку повинна бути розроблена державна програма по демеліорації українських земель.

  • ВІТАЛІЙ ЛАГЕТКО

   Все правильно! Цього року питання води буде ще актуальніше!і з цим нам буде боротися все важче і важче! Діяльність людини призвело до цих процесів! Глобальний гріховний стан! І невеличка цитата з біблії:
   “Ви почуєте про війни та воєнні поголоски; глядіть же, не тривожтесь, бо треба, щоб це все сталося, але це не кінець ще. Народ бо на народ постане й царство на царство. Голод, чума та землетруси будуть по різних місцях, та це все – початок страждання.”
   Матвія 24.6-8

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*