Головна » Новини » 250 дітей і козацький грай на “Гайдамаках”

250 дітей і козацький грай на “Гайдамаках”

Як зробити дитячий пришкільний табір цікавим – таке питання часто виникає у вчителів на початку літа. Програми козацьких граїв від табору “Гайдамаки” дають відповіді на це питання. Хто хоче влаштувати дітям свято – той приходить. А хто не хоче – як завжди шукає причину…

козацький табір "Гайдамаки"

Загальна світлина першого заїзду 28 школи Рівного – близько півтори сотні дітей.

Сьогодні на “Гайдамаки” завітали учні 1-4 класів 28 школи Рівного. Всього 250 дітей. Приїхали двома групами. З якихось причин, вони мали лише по годині часу.  Година і більше сотні галасливих малюків. Як зробити так, щоб усі залишилися задоволеними?

Довелося прибрати показ зброї. І дещо змінити систему роботи з групою. Про наші стандартні програми ви могли читати у статті “Сезон екскурсій та відпочинку стартував на Гайдамаках“. Цього разу з дітьми працювали тренери і старші учні козацького бойового мистецтва “Спас” та Бойового Гопака. Відповідь була проста – досвід і контроль часу 😉

Ми завчасно підібрали ігри для граю, вибрали оптимальні, тобто ті, які найкраще підходять для груп учнів початкової школи. Звичайно, що потрібно було ще визначити місця для забав і порядок заміни на місцях. Далі потрібно було зустрічати.

Автобуси прибули на одну хвилину раніше визначеного часу. Неймовірна точність. І це перший крок до успіху 😉 Коли галаслива юрба малюкі вийшла, ми їх зустріли вигуком: “Ви сюди приїхали гратися?” – “Так!!!”, “Ви готові гратися?” – “Так!!!”, “А ви будете слухатись?” – третє “Так!!!” пішло за законами психології. Діти загорілися і інструктори забирали їх уже тепленькими.

Козацький табір "Гайдамаки"

У табір заходить черговий загін.

Далі все було просто – п’ять точок проведення граю. Мало бути шість, але виявилося п’ять загонів. Довелося находу внести зміни. За свистком ми почали.

козацькі забави

“Найсильніший в колі”.

Найсильніший в колі – форма штовхача. За командою заходимо і за командою потрібно виштовхати усіх з кола. Залишається лише один.

козацькі забави

Перетягування палки

Каната перетягували? То палку так само 😉 На цьому ж місці перетягували каната сходу – все так само, тільки до нього ще треба добігти. У нашому випадку – 23 кроки.

Козацькі забави

Для перетягування канату сходу, він складається саме так. Кожна команда хапає свій кінець.

козацькі забави

А тут проводилася лава-штовхач. Тобто без ударів. Знайомимося з правилами.

Крім того проводилися змагання з лави, грали у хвости звичайні і командні, а також були дві естафети – “тунель” і “ланцюжок”. Доречі, хто не бачив – хвости у видиві нижче.

За годину малята уже реально потомилися. Зате були задоволеними. Ми всіх запросили на осінь на заняття з козацького бойового мистецтва “Спас” у 25 школу Рівного – вона поруч з 28-ю. Запрошуємо і вас 😉 А тоді подякували і зустріли другу групу. Вони прибули також без запізнень. Приємно працювати 😉

Замість післямови: Зараз в Рівному, у пришкільних таборах, відпочиває більше 5 тисяч школярів. Програму цих таборів батьки знають… Ми якось підрахували, що “Гайдамаки” спроможні прийняти до 4,5 тисяч за 10 днів. За умови дотримання графіку прибуття груп. І мова йде про час від 10 до 14 години – в період роботи табору. Ми якось намагалися говорити з керівниками освіти… Коротше, змістовне, веселе і корисне дозвілля дітей потрібно небагатьом у Рівному.

Панорамне зображення козацького табору “Гайдамаки”

20160601_102453_panno

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*