Головна » Козацька медицина » Народна медицина » Ліки з пасіки від 55 хвороб

Ліки з пасіки від 55 хвороб

Всім відома користь меду. Більшість чули про користь від продуктів бджолярства. Та дуже мало чуло про лікувальні властивості воскової молі. А вона лікує півсотні хвороб. Корисна і дешева. 

Чому я вирішив зробити цей допис? Бо мої друзі перевірили ефективність. А звернув увагу Валентин Тарасенко в ось цьому дописі.  Вона продовжує серію статей з козацької медицини.

Якою буде структура цієї статті? Спочатку я скажу які системи організму лікує екстракт воскової молі. Потім – інтерв’ю зі спеціалістом у цій галузі – для розуміння про що йде мова. І в кінці – перелік показань та протипоказання. Якщо буде цікаво – самі знайдете де придбати 😉

Отже, системи організму, які лікує настоянка воскової молі:

  • серцево-судинна система
  • дихальна система
  • сечостатева система
  • ендокринна система
  • опорно-руховий апарат
  • а ще вона лікує шкірні і гінекологічні захворювання (більш повний перелік дивіться в кінці статті)

Якщо вам стало цікаво, то пропонуємо прочитати інтерв’ю з видання “Здоров’я і довголіття” від 10-16 липня 2007, N 26

Воскова міль – надзвичайно корисний шкідник
підвищить імунітет, поліпшить склад крові, загальмує процеси старіння

Мирослава ЩЕРБА, «Здоров’я і довголіття»
Кажуть, що у природі немає нічого зайвого. І навіть шкідники приносять не лише неприємності, а й користь. Зокрема, воскова міль, яка оселяється у вуликах, поїдаючи бджолині соти, а отже, є ворогом «божої комахи», для людини — унікальні й ефективні ліки від багатьох недуг. Про це розмова з завідувачем відділу апітерапії Національного центру бджільництва Олексієм ПАЩЕНКОМ (лікар-апітерапевт вищої категорії, завідувач відділу апітерапії Національного наукового центру «Інститут бджільництва
ім. П.І. Прокоповича»; Національної академії аграрних наук України).

КОМАХА, ЯКА ЇСТЬ ЛИШЕ ЛІКУВАЛЬНУ ЇЖУ

Олексію Олексійовичу, мабуть мало хто з пересічних громадян чув про таку комаху, як воскова міль? Де вона живе, як часто зустрічається в наших широтах?

— Справді про воскову міль чули не всі. І це тому, що вона мешкає лише у вуликах. А ось пасічники добре знають цього шкідника. Бо, якщо бджолина сім’я сильна, вона сама знешкоджує свого ворога, виганяє й-ого, якщо ж слаба, то не може протистояти його навалі. І та пожирає соти. Тоді пасічникам доводиться допомагати бджолам боротися з восковою міллю.

— Чим воскова міль є такою цінною для людини?

— Річ у тім, що воскова міль — це єдина комаха, яка харчується виключно продуктами бджільництва. На початку свого життя їсть мед і пергу, а коли підростає — стільники, в яких лишається хітиновий покрив, з якого вилупилися маленькі бджілки, утворюється прополіс, віск. Харчуючись такою корисною їжею, вона і сама стає корисною. Тому воскова міль належить до засобів апітерапії.

МЕДИЧНА НАУКА ЗАПОЗИЧИЛА НАРОДНИЙ ДОСВІД

Як давно люди «відкрили» цей лікувальний засіб та почали його використовувати?

— Про використання воскової молі в лікувальній практиці до нас дійшли відомості ще із XVII століття. Новий поштовх цьому напряму дав відомий російський учений Ілля Мечников. У 1859 році, шукаючи ефективні ліки від туберкульозу, він став вивчати традиції народної медицини і зацікавився восковою міллю. Чому нею? Бо мікобактерія туберкульозу, захищаючись, також робить навколо себе воскоподібну оболонку. Великий учений задався питанням: якщо воскова міль поїдає віск, то чи не зможуть ферменти цієї комахи, що містяться в настоянці, виготовленій з неї, розрихляти й руйнувати оболонку мікобактерій? Його логіка виявилася правильною. У настоянці з воскової молі міститься фермент цираза, який є єдиним ферментом, що розчинює воскоподібну оболонку мікобактерій туберкульозу. І лише воскова міль має його у складі своїх харчових залоз. Під час дослідження професор Мечников отримав позитивні результати у лікуванні хворих на туберкульоз. Його напрацюва-ння були схвально сприйняті Академією медичних наук. Зважаючи на те, що сьогодні в Україні вирує епідемія туберкульозу і в багатьох випадках мікобактерії не реагують на лікування антибіотиками, настоянка воскової молі спроможна значно пришвидшити процес одужання, якщо її застосовувати в комплексному лікуванні.

НАСТОЯНКА ВОСКОВОЇ МОЛІ – ЗАСІБ ВІД НАЙГРІЗНІШИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

За яких захворювань, окрім туберкульозу, можна застосовувати настоянку воскової молі?

— Як доводять результати досліджень сучасних учених, зокрема українських і російських, цей засіб помічний у лікуванні багатьох захворювань. Приміром, у разі різноманітних відхилень у діяльності дихальної системи: пневмонія, задавнений та обструктивний бронхіт, хронічний трахеїт і навіть кашлюк. Окрім того, настоянка виявилася дуже сильним імуностимулювальним засобом. Нещодавно ми закінчили клінічну апробацію одного з наших препаратів, виготовлених на основі настоянки воскової молі, в столичній клінічній лікарні № 2 у відділенні алергології під керівництвом співробітників кафедри педіатрії Київського національного медичного університету ім. 0.0.Богомольця і науково довели, що внаслідок його застосування спостерігається значне підвищення імунітету як на клітинному, так і на гуморальному рівні, що є дуже актуальним для населення України. У наш час і діти, і дорослі мають знижений імунітет. Усі хвороби передусім зумовлені ослабленням імунної систему. Якщо організм має високий рівень захисних сил, людина ніколи не захворює ні на той само туберкульоз, ні на багато інших захворювань. А якщо й виникне якесь порушення внаслідок переохолодження, отруєння чи потрапляння інфекції, то імунітет за кілька днів впорається з ним, хвороба не перейде в хронічну форму.

Доведено й низку інших властивостей настоянки воскової молі. Зокрема, вона помітно поліпшує кровообіг, і загальний, і мозковий, тому є помічною у лікуванні хворих на гіпертонічну хворобу, стенокардію, інфаркт міокарда (швидко епітелізуються післяінфарктні рубці), інсульт та інші захворювання серцево-судинної системи. Настоянка воскової молі не лише поліпшує кровообіг, а й склад крові, що також засвідчено під час досліджень. Дієвими є препарати з воскової молі у разі лікування безплідності, аденоми простати та інших захворювань сечостатевих органів у чоловіків та жінок. Окрім того, вона гальмує процеси старіння, сприяє омолодженню організму.

Під час численних досліджень виявлено ще один цікавий факт: екскременти, або продукти відходів життєдіяльності воскової молі, також мають унікальні лікувальні властивості, у деяких випадках їхній ефект переважає навіть саму воскову міль, із цього приводу захищено дипломну роботу на кафедрі фармакології Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця. Є наукові праці на цю тему і в Харківському медичному університеті.

— А чи є дослідження щодо впливу настоянки воскової молі на онкологічні захворювання?

— Так, медицині відомі історичні факти та результати наукових досліджень щодо застосування настоянки воскової молі у лікуванні ракових уражень. Зокрема, позитивний ефект доведено у разі лікування злоякісних новоутворень шкіри, пухлин молочної залози.

РЕЦЕПТ ПРИГОТУВАННЯ НАСТОЯНКИ ВОСКОВОЇ МОЛІ

— Чи можна приготувати настоянку в домашніх умовах, якщо так, то за якою рецептурою?

— Для приготування настоянки воскової молі беруть її личинки розміром не більш як 1,5 см (невеличка біленька гусениця, яка ще не дійшла до стадії перетворення на лялечку). Її струшують з рамок і заливають спиртом. Є три рецепти приготування настоянки: 1
— у пропорції 10:100 (10 г воскової молі на 100 мл спирту); 2
— у пропорції 20: 100. Якщо у вас немає ваги, то можна скористатися третім рецептом: 1 личинка на 4 мл спирту. Отже, на 200 мл спирту потрібно взяти 50 личинок. Для приготування настоянки використовують 70% етиловий спирт, але можна взяти й 40%, тобто горілку. Як і всі спиртові настоянки, настоянку воскової молі вживають з розрахунку 1 крапля на 1 рік життя людини на добу. Тобто, якщо людині 60 років, то її доза становить 60 крапель на день, вона ділиться на 2—3 прийоми (по 20 крапель тричі на день або по ЗО крапель двічі на день). Ураховуючи те, що дія цього препарату є дуже сильною, можна почати його застосування з половинної дози, а після адаптації організму збільшити її до загальноприйнятої. Що стосується дози для дітей, то її вираховують за таким само принципом: 1 крапля на 1 рік життя дитини (якщо дитині 5 років, доза настоянки становить 5 крапель на день). Під час наших клінічних досліджень ми виявили ще одну цікаву закономірність. Найефективнішою настоянка воскової молі є в тому разі, якщо їі вживати розведеною 1:8, у вищій концентрації (1:4) вона стає менш дієвою. Тому під час вживання на одну краплю настоянки додавайте 8 крапель води (відповідно 10 крапель настоянки розводять у 80 краплях води).

— Де ж узяти цю воскову міль для приготування настоянки?

— Її можна дістати на пасіках, у знайомих бджолярів.

А якщо такої можливості немає, чи можна десь придбати готовий препарат?

— На сьогодні настоянку воскової молі ще не включено до фармакопейного переліку, тому вона не продається в аптеках. Але в нашому відділенні ми розробили й сертифікували цей препарат, тож у нас його можна й придбати.

 

А тепер, обіцяний на початку, перелік хвороб, від яких лікує настоянка воскової молі:

Показання. Екстракт воскової молі використовується у випадку захворювань:

серцево-судинної системи: інфарктів, відновлення тканин міокарду ( розсмоктуються свіжі рубці, відновлюються м’язові тканини), атеросклерозу, інсультів, стенокардії, тахікардії, гіпертонії, нормалізує мікроциркуляцію крові в судинах (зокрема головному мозку), тромбофлебіті та ін.

дихальних шляхів: бронхітів, пневмонії, туберкульозу легенів (туберкульозні каверни легень заповнюються живою тканиною), астми, кашель різного походження та ін.

сечостатевої системи: чоловічого та жіночого безпліддя, імпотенції, аденоми, простатиту та ін.

новоутворень в організмі: доброякісних пухлин, мастопатій, фібром, різноманітних кіст внутрішніх органів (зокрема кістогранульоми в стоматології), та ін.

ендокринної системи: підвищена (гіпертиреоз) та понижена (гіпотиреоз) функція щитовидної залози, наднирників, гіпофізу. відставання в рості, розумовому розвитку дітей, покращує процес запам’ятовування, збереження та відтворення інформації та ін. важкозагоюваних ран, опіків (у складі кремів) та ін.

опорно-рухового апарату: ушкодженні кісток та суглобів.

акушерстві та гінекології: безплідді, плацентарній недостатності, токсикозах першої половини вагітності, анемії, клімактеричних порушеннях, менопаузального і посткантракціонного синдромів.

В інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом чи лікарем дієтологом.

Препарат ефективний при лікуванні туберкульозу легень, кісток, лімфатичних вузлів, шкіри, інших внутрішніх органів, уражених туберкульозною патологією;

проявляє антискле-ротичні властивості, знижує в крові підвищений рівень холестерину, проявляючи гепариноподібні ефекти;

покращує серцеву діяльність, після перенесеного інфаркту міокарда.

Виражено стимулює чоловічу потенцію, регулюючи рівень статевих гормонів, підсилює сперматогенез.

Покращує загальне самопочуття, знімає депресію та стреси, додає життєвої енергії та бадьорості має омолоджуючу і тонізуючу дію на організм.

Екстракт воскової молі потужний природній імуностимулятор, підвищує захисні сили організму, є добрим енергостимулятором особливо в поєднанні з іншими продуктами бджільництва чи рослинними препаратами, ефективний під час інтенсивних тренувань, розумових навантажень, людям, що працюють в умовах психологічних та стресових перевантажень.

Нормалізує склад крові (збільшує вміст гемоглобіну в еритроцитах, нормалізується рівень лейкоцитів), покращує обмін речовин, покращує розумову здатність, пам’ять, стримує старіння і сприяє омолодженню організму, активізує обмінні процеси в організмі

Протипоказання. Алергічна реакція на складові чи їх неприйняття організмом. Перед вживанням екстракту воскової молі з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. 3 краплі екстракту воскової молі на 10кг ваги з 50 мл води 2-3 рази в день за 10-15 хвилин до прийому їжі. Дітям до 12 років призначають число крапель за кількістю їх років. Для профілактики вказану дозу необхідно приймати один раз на день. При туберкульозі дозу збільшують до7 крапель на 10 кг ваги людини. Курс 3-4 тижні. При необхідності, після 10 днів перерви, курс повторюють так, щоб загальний курс становив 3 місяці. При важких захворюваннях для більш ефективної дії можливе вживання добової дози екстракту воскової молі одноразово зранку з розрахунку 9 крапель на 10 кг ваги з водою натще на протязі 3-4 тижнів. Повторний курс після перерви 10 днів. Термін придатності: 2 роки з дня виготовлення. Умови зберігання. в сухому, темному місці.

Сподіваємося, ця стаття стане багатьом у пригоді. І, якщо вона вам сподобалася, то поширте її в соціальних мережах – а раптом комусь знадобиться.

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*