Головна » Козацька медицина » Народна медицина » 9 сил – комлекс оздоровчих вправ, козацька зарядка

9 сил – комлекс оздоровчих вправ, козацька зарядка

Багаті витрачають кошти, щоб бути здоровим, а бідні – на ліки. Здоровим можна бути по різному. Можна купувати таблетки, які тимчасово приберуть симптоми хвороби. А можна щодня робити вправи і просто бути здоровим. Якщо ви готові бути здоровим – читайте далі.

козацька зарядка

Олександр – він виконує “9 сил”

Більшість з нас, бажаючи добра людині, зичить їй козацького здоров’я. Саме з таких позицій, ми пропонуємо вам скористатися оздоровчим ефектом комплексу “Дев’ять сил”. Він розроблений президентом Всеукраїнської федерації “Спас” Олександром Притулою на основі українських народних і авторських вправ.

Комплекс складається з дев’яти основних вправ, які нормалізовують роботу однієї, або декількох функціональних систем організму людини. І, за світоглядом козацьких характерників, пробуджують дев’ять сил людини: силу землі, силу каменю (кремінь), чоловічу (жіночу) силу, живу силу (жИву), силу дерева, силу духу, силу напівсвідомості (меч-співанка), змієву силу і божу силу.

Дана система є простою у засвоєнні, усі вправи основані на природних рухах людини. Вони не потребують ніякої підготовки, тому можуть виконуватися одразу після мінімального засвоєння техніки їх виконання. Принцип виконання вправ у системі “Дев’ять сил” полягає у багатократному напруженні і розслабленні м’язово-сухожильних груп тіла. Це призводить до глибокого пропрацювання всього організму.

Який ефект дають вправи?

 • зміцнення серцево-судинної системи
 • покращення кровотоку, зокрема у венозних судинах і капілярах
 • покращення руху лімфи
 • зміцнення передміхурової залози (простати)
 • очищення шлунково-кишкового тракту
 • покращення пам’яті
 • покращення зору
 • покращення метаболічних процесів організму
 • зміцнюється горло і відбувається профілактика простудних захворювань
 • покращується робота ендокринної системи, зокрема щитовидної залози
 • нормалізується тиск
 • зміцнюються м’язи тіла

Кому це корисно?

Позитивний ефект від виконання комплексу “Дев’ять сил” отримає кожна людина, яка буде регулярно його виконувати. Але, звичайно, це в першу чергу потрібно людям, у яких підвищений чи понижений тиск. Тим, кого турбують головні болі. Тим, хто має проблеми з щитовидною залозою та ендокринною системою вцілому. Тим, кого турбують проблеми передміхурової залози та наслідки її дисфункції. Тим, у кого існують проблеми із жіночими органами. Тим, кого турбує робота внутрішніх органів та шлунково-кишкового тракту.

Ці вправи дуже корисні чоловікам після сорока років для профілактики серцево-судинних хвороб. Звичайно, що комплекс корисний для профілактики простудних захворювань та багатьох інших проблем.

Так, він не є панацеєю від усіх бід. Тим більше це не чарівна пігулка, яку один раз випиваєш – і здоровий назавжди. Комплекс вправ потрібно робити кожен день. Лише тоді буде досягнуто необхідний результат. І перші позитивні зміни можна відчути уже після трьох-чотирьох тижнів регулярного виконання.

Умови виконання.

Виконувати вправи “Дев’ять сил” можна 1-3 рази на день. Щонайменше 1 раз на день, бажано зранку. Бажано виконувати їх надворі, стоячи босими ногами на землі. Але якщо у вас немає такої можливості, або надто холодно – цілком нормально їх робити вдома, в приміщенні. Але бажано, на жорсткій поверхні (підлога).

Також,  їх можна виконувати кожну вправу окремо. Це можна робити навіть у транспорті, сидячи за столом чи стоячи у черзі. Важливо – робити. Вони не потребують багато місця чи особливого одягу.

козацька зарядка

Інструктори виконують зарядку у Запоріжжі на семінарі

Протипоказання.

Існують лише для однієї-двох вправ. Але це ніяким чином не впливає на можливість виконувати інші.

Як почати?

Ви можете прийти на заняття до інструкторів козацького бойового мистецва “Спас”, які вас научать і будуть вести оздоровчі групи. На таких заняттях ви зможете вивчити не лише комплекс “Дев’ять сил”, але й інші оздоровчі системи Спасу.

Або ж ви можете придбати книгу і відеодиск з описом системи “Дев’ять сил” і виконувати їх самостійно вдома з родичами чи друзями.

Як придбати книгу “Дев’ять сил”?

Для цього вам потрібно перевести 500 грн. на картку ПриватБанку  4731 1856 1481 2805 і написати електронного листа на адресу spas.rivne@gmail.com в листі вказати час проплати, місто, номер відділення Нової пошти, на яке слід відправити книгу, прізвище та ім’я отримувача. Також бажано номер телефону, щоб переслати отримувачу номер декларації. Але вказувати телефон не є обов’язковим.

Після отримання нами необхідних даних, відправка книги відбудеться на наступний день.

Хто уже користується?

В першу чергу вправи комплексу виконують інструктори та тренери Спасу. Деякі з вправ виконуються учнями на тренуваннях. У Запоріжжі щосуботи проводиться ранкова зарядка з використанням “9 сил”. Вправи виконують у Швеції, Англії і Словаччині.

Англомовне видання книги “Дев’ять сил” та “Спас – Звичай козацьких родів” були представлені в Гетеборзі, у Швеції на книжковій асаблеї “Гетеборгмессе” у 2017 році. Це одна з найпотужніших книжкових виставок в світі.

козацька зарядка

Англомовне видання книги “Дев’ять сил”

Якщо вам сподобалася стаття, поширте її у соціальних мережах – а раптом комусь допоможуть ці вправи.

А якщо ви хочете регулярно отримувати наші новини – підписуйтеся на канал “Спас – козацька наука” у Телеграм.

 

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*