Головна » Бібліотека » Ніякої агресії – посміхайся і бий

Ніякої агресії – посміхайся і бий

козацьке бойове мистецво Спас, виховання дітей

Дарина змагається з хлопцем

Зараз часто використовують цей вислів для “поржать”. Але мало хто взагалі розуміє про що йде мова. Розповім з точки зору бойових мистецтв. Минулого року бачив бій двох одноклубників. Швидкість та сила ударів була така, що місцями ставало страшно. При цьому вони посміхалися один одному…

Більшість людей вважає, що чим сильніше напружишся – тим сильнішим буде удар. Щось у цьому є. Тільки напружуватися потрібно лише в момент дотику. Причому не всім тілом, а лише м’язами руки, точніше тими, які стискають кулак. Якщо мова йде про стусан рукою. Таким чином можемо говорити про те, що решта м’язів тіла має бути розслабленою.

Для чого це потрібно? В першу чергу, щоб не затрачати лишні сили і не так швидко втомлюватися. В другу – щоб дозволити м’язам-розгиначам максимально швидко донести кулак до місця удару. Тут поясню детальніше. Річ у тім, що якщо напружитись сильно, то напружаться і м’язи-згиначі. А вони зменшать швидкість удару.

Тобто іншими словами – чим більше ви напружені, тим повільніший удар. А швидкість має пряме відношення до сили удару. Щоб пояснити це – повернемося до шкільного курсу фізики.
Енергія сили удару дорівнює половині добутку маси і квадрату швидкості (ударної частини) – E=1/2 m V2

Тут ніби все зрозуміло, але знову ж таки не всі усвідомлюють це до кінця. Тому знову поясню детальніше. Збільшити силу удару ви можете лише за рахунок збільшення швидкості удару. Бо ваша маса має певну сталість. При чому збільшення швидкості у 2 рази дає приріст енергії сили удару у 4. А збільшення маси у 2 рази – дає збільшення сили удару також у 2 рази. До цього місця ще зрозуміло?

Тоді повертаємося до попереднього матеріалу. Розслаблена рука швидше доносить кулак до місця удару за рахунок того, що біцепс її не гальмує. Як тоді розслабити руку? Можна і треба довго тренуватися. Це правильний традиційний підхід.

Східні народи пропонують додатково ще медитативні та дихальні практики. Це також правильно. Що ми цим досягаємо? Розслаблення. Причому в першу чергу розслаблення психіки. А уже далі розслабляться м’язи.

Європейці практичніші – часу на медитації немає. Простіше розслабитися за рахунок позитивних емоцій. А вони викликаються в першу чергу посмішкою. 😉 Таким чином посмішка має прямий вплив на силу вашого удару.

У нас, в Спасі, робиться ще простіше – мистецтву бою учать через гру. А гра – це завжди позитив і посмішка. Саме тому у нас є карб (закон): “В життя – як в гру, в бій – як в життя”.

Тим, хто зацікавився Спасом, пропонуємо приходити до нас на заняття і приводити своїх дітей. Для тих, кого цікавить вміння бути здоровими, то вам сюди 😉

Якщо вам сподоюалася стаття – підтримайте сайт – поширте у соціальних мережах.на

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*