Головна » Бібліотека » Як підготувати дитину до змагань

Як підготувати дитину до змагань

Як підготувати дитину до змагань. Що для цього потрібно. Які методи психологічної підготовки використовувати. Як зменшити стрес у дитини. На ці та інші питання дає досвідчений тренер з українського рукопашу “Спас” Геннадій Поляков.

Перед цим ми оприлюднили статтю Геннадія Михайловича “5 порад батькам від тренера” щодо співпраці батьки-дитина-тренер. Сьогодні продовжимо цю тематику.

ТРЕНЕРИ ТА БАТЬКИ. ЗМАГАННЯ і що з цим робити!)?

Багато батьків, що налякані розповідями про страшні наслідки спортивної кар’єри в бойових видах єдиноборств першою умовою на початку занять ставлять «ні яких змагань!»

Звичайно слово батьків в даному випадку закон, але в мене, як в тренера виникає запитання, а що робити з мотивацією? А якщо дитина захоче випробувати власні сили?

Давайте спробуємо розібратись з цим питанням, я викладу власну думку, а Ви, якщо буде бажання її прокоментуйте.

Отже, коли Ви віддаєте дитину на бойовий вид спорту одним із завдань є навчитись себе захищати. Можливо це й не пріоритетне для Вас завдання, але тоді чому не інший вид рухової активності? Отже самозахист! Як здійснити контроль? З’ясувати наскільки грамотно дитина навчилась писати можна тільки контрольним диктантом, якість знань в математиці визначають за допомогою контрольних завдань… Якість самозахисту можна перевірити тільки єдиним способом і цей спосіб – поєдинок! Тому давайте будемо до кінця відвертими або так, або ні… Для цього не обов’язкові змагання, є спарингові тренування в яких моделюються обставини змагань, але суперники підбираються відповідного рівня підготовленості. І участь в них обов’язкова!

Якщо тренер бачить перспективу в участі Вашої дитини у змаганнях, ВИ повинні що? ГОВОРИТИ, причому краще втрьох, або Ви з дитиною а потім з тренером, або з тренером, потім з дитиною і знову з тренером, але говорити!!! Рішення про участь в змаганнях приймаються колегіально. Але Ви повинні чітко усвідомлювати, що тренер пропонує вам УЧАСТЬ у змаганнях і це не гарантує перемогу! (мені здавалось що це зрозуміло, але скарги батьків тих дітей, що програли змушують це пояснювати) І головне, якщо тренер говорить про те, що дитина готова, дитина хоче, для Вас це фактично вибір, без вибору, бо відмовою Ви можете позбавити дитину бажання тренуватись.

Як поводитись після змагань?
Зрозумійте, що змагання будь які і в незалежності від результату – це стрес для дитини, тому необхідно поцікавитись як пройшло і обов’язково похвалити. Якщо отримав перемогу варто хвалити, але не захвалювати, (бо є приклади «в мене вже є медаль, я всього досягнув, навіщо далі тренуватись» і це в 8 років 😉 ), краще сказати про те, що тепер треба тренуватись ще більш відповідально, бо попереду сильніші суперники і масштабніші змагання. Якщо програв, спробувати з’ясувати чому і обов’язково підтримати, пояснити, що на цьому життя не закінчується, буде робота – будуть і результати, головне не здаватись !

Обов’язково приводьте дитину на наступне після змагань тренування (навіть, якщо втомився) бо там буде «розбір польотів» аналіз помилок і це на варто пропускати. І головне ваша підтримка дуже важлива! Не дайте дитині схибити після поразки! Згадайте себе, коли щось не вдається і приходить розчарування і бажання все кинути…, тепер помножте ці відчуття на три і зрозумієте, що відчуває ваша дитина.

Бувають дуже складні ситуації коли дитина програє декілька змагань поспіль, це важко для спортсмена, для батьків і для тренера. Батьки повинні підтримувати, підтримувати і підтримувати!!! Ніяких «можливо все кинути?», тренер знайде можливість ( якщо він гарний тренер) перервати цю череду ( як він це зробить розповідати не буду, це вже професійні нюанси, які думаю є в кожного тренера) але цей важкий період варто пережити всім разом!

Налаштування перед поєдинком. Функція батьків у підготовці безпосередньо до змагань закінчується з моменту зустрічі спортсмена і тренера. Далі тренер спілкується зі спортсменом, налаштовує, готує, виконує функції секунданта, а Ви, якщо пощастило потрапити на змагання спостерігаєте за всім з трибун. Так повинно бути і так вірно!

І ще, хто б що не казав, моя особиста думка, не варто налаштовувати спортсмена на перемогу, він повинен показати все на що здатен і чому навчився і тоді перемога буде, але сам підхід «перемога понад усе» призводить до розчарувань і брудних моментів в змаганнях. Звичайно я кажу про дитячий спорт а не про спорт вищих досягнень, там все по іншому і це взагалі окреме життя.
На цьому тема змагань не вичерпана, тому далі буде…

Якщо вам сподобалося  – підтримайте сайт – поширте статтю у соціальних мережах.

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*