Головна » Бібліотека » Інки танцюють гопак

Інки танцюють гопак

Гопак – народний танець інків. Думаєте жартую? Коли я вперше побачив цей танок, сказати що здивувався – це просто нічого не сказати. Далі пішли консультації. Провідні українські спеціалісти по інках не змогли нічого пояснити. Вийшли на американських. Поки-що пояснень немає. Дивіться відео та читайте неймовірну статтю нашого нового автора Leshijy

Гопак танцюють індіанці інки (кечуа) в Перу .

Національний танець кечуа – танець з ножицями – точна копія гопака. Доказ давності української культури.
Відео ділиться на 2 частини. Перша частина – це рухи з перуанського танцю ножиць (Danza de las Tijeras), ті які є і в нашому гопаку. Друга частина відео – з 5:26 хвилини – це ті рухи танцю ножиць, які відсутні у нашому гопаку, але стиль близький до гопака.

Порівняти з гопаком можна тут – в цьому відео 90% рухів гопака

Якщо поєднати наш і перуанський танець – відтворимо той гопак, який був у наших предків скіфів тисячі років тому.

Танець ножиць відомий ще з доколумбової епохи. Вперше танець ножиць з’явився в портовому місті Аякучо, його передали людям жерці. Так само і в нас гопак пішов від жерців, які врятувалися на Хортиці від християнізації.

Танцюристів танцю ножиць переслідували інквізитори, тому що вважали що без звязку з нечистою силою не можливо виконувати такі рухи і не напоротись на ножиці. Тому очевидно танець набув комічного характеру, щоб не так сильно переслідували. Наш гопак теж зазнав переслідувань. За часів Російської імперії знищували все що було пов’язане з козацтвом після знищення останньої Січі. Гопак 300 років вироджувався – втрачались бойові рухи. За часів радянського союзу козацтво остаточно заборонили і гопак ніхто не танцював крім кількох танцювальних колективів. Танець став завченим – танцюристи танцюють його лише під одну мелодію, не вміють імпровізувати. Натомість танець ножиць живий – кожен танцюрист танцює його по своєму. Існують 4 різні стилі цього танцю. Як бачите танець ножиць збирає цілі фестивалі. Діти вчаться танцювати його ще змалечку. Він визнаний Юнеско нематериіальним надбанням людства. А наш гопак чомусь не визнаний Юнеско, хоча має більше акробатичних рухів. Мабуть так наші культурні діячі домагалися визнання… В чому перевага танцю ножиць перед гопаком… В тому що в танці ножиць танцюрист може упасти з будь-якого положення і моментально піднятися з будь-якого положення. В нас у гопаку всього 2 способи щоб піднятися з лежачого положення. Тобто, це більше танець для захисту, якщо воїн упав, то щоб його не вбили він повинен або відскакувати в сторону від ударів, або різко піднятися. Але як бачите є в танці ножиць є і бойові удари. А наш гопак більше іде як техніка для нападу. Тому варто поєднати ці два танці – створити третій танець такий як був у наших далеких предків – скіфів. Нащадки скіфів з Афганстістану – пуштуни – теж танцюють деякі рухи гопака

Антична назва Афганістану – Сакастан (Країна саків – скіфів).
І варто проводити такі от змагання з гопаку як проводять перуанці для того щоб гопак поширювався у маси, для його популяризації.

А це відео про інків – доказ того, що хтось з наших предків плавав у Південну Америку. Доказом контакту перуанців з білими людьми слугує той факт, що імперією інків керували білі люди – династія інків з 1200 білих людей. Решта населення країни належали до індіанської раси – народ кечуа.
Останній білий інка в кокошнику

За легендою цивілізацію в Перу приніс білий бородатий бог Віракоча.
Віракоча народу мочіка з Перу 1-7 вік н. е.

Верховний інка з сокирою такою ж як у скіфів у гуцулів, на голові у інки 3 пера (у наших гетьманів було 2 пера), на троні інки 2 наших символи (ромб, поділений на 4 частини – це символ поля, який у нас збражують і на вишиванках і на писанках, а концентричний ромб – то символ божого ока – на гуцульських килимах часто трапляється)

Скіфська сокира – сагаріс така як у інків

Гуцульські сокири – бартки – такі як у інків

Гетьман Богдан Хмельницький з пір’ям на шапці, як у інків (інші гетьмани теж носили 2 пера)

Символ поля такий як у інків на гуцульській вишивці (2-й знизу справа – ромб розділений на 4 частини)

Символ поля на українській вишиванці такий як у інків

Концентричні ромби на гуцульських килимах такі ж як у інків (символ Божого ока)

Зображення тризуба в пустелі в Перу

Перуанський кокошник

Кокошник жерця інків

Жрець сусідньої з інками імперії Чіму в кокошнику

Скіфські кокошники

Український весільний кокошник гуцулів, буковинців і покутян

Символ сонця на перуанському килимі (такий же як на українській вишивці)

Символ сонця на українській вишивці

Головний убір перуанців такий само як у гуцулів (червоний) і жакет такий же

Символ аури людини у індіанців Перу (ромб складений із трикутників)
http://hpics.li/72bba3a

Символ аури людини (ромб з трикутників) на гуцульському килимі

Біла вишиванка перуанських індіанців

Мізинський орнамент – безкінечник – 20 000 років. Україна, Мізин, Чернігівська область (на писанках їх досі зображують)

Безкінечники на перуанському одязі


Безкінечник на українському рушнику

Перуанський вишитий жакет такий як у гуцулів

Мольфар Нечай у гуцульській червоній свиті такій же як у інків

Індіанці Перу мають такі само капелюхи як гуцули і прикрашають їх так само квітами

Гуцули в капелюхах з квітами так само як інки

Головний убір перуанців – вінець такий же як у русичів

Головний убір Русі – вінець

Перуанський клим з українськими орнаментами

Гуцульський килим з такими ж орнаментами як у інків

Кокошник інків

Кокошник скіфів

Дивіться також статтю “Символи індіанців інків такі ж як в українців
І статтю про схожість української культури і культури індіанців Північної Америки

З приводу того хто ж плавав в Америку з наших предків… Або скіфи, бо надто багато скіфського у перуанців. Або ж в Америку плавали слов’яни, предки теперішніх гуцулів.

До речы, якір, яким користується все людство – це винахід скіфа Анахарсіса, який народився на півдні України. Доказ того, що морська справа скіфам була добре відома.

Походження гуцулів до кінця не з’ясоване. Навіть назву не можуть розшифрувати. Я наштовхнувся на слово “гутулы” в словнику Даля, яке перекладається як “бродні“.

Тобто гуцули можуть бути бродниками. Бродники – це єдине слов’янське плем’я, яке кочувало. Кочувало воно по всьому півдню України і в Молдові і на Дону по морському узбережжю. Гуцули і досі ведуть напівкочовий спосіб життя: взимку з дружиною, а влітку йдуть жити в гори в колибу, пасти овець та кіз. Бродники першими на собі відчули удар Монголо-татар в 1200-х роках. І одночасно з цим в Південній Америці в 1200-х роках зароджується держава білих людей – інків.

Плейлист “Українська культура у інших народів

Плейлист “Арії

Якщо сподобалася стаття – допоможіть сайту – поширте у соціальних мережах.

12 коментарі

 1. Поздоровляю з нашим прадавнім Новим 7524 роком!!! Цей календар нищили і ніяк не могли знищити протягом 200 років московського панування і реформи церкви. але в давніх текстах скрізь відрахування років ведеться саме за ним. Треба повернути старий календар і правду про нашу прадавню Хрестову церкву!
  Це її було замінено шляхом фальшування на Христову

 2. Чудовий матеріал! Повністю співпадає з моїми знахідками.
  тут колись зберіглась частина прадавньої могутньої цивілізації, її Знання.
  Зв’язки були з усіма частинами світу – з теперешньою Чілі. Мексикою, залишки в мові сіу-дакота, на Гаваях, в африканських Дагонів. Чорнобривці – це квіти з тих часів і відомі в усьому світі як священні.
  Найкраще зберіглось багато чого в Індії, але і в Китаї, і вздовж Великого шовкового шляху. сам шовк робили саме тут і зсюди він потрапив до Китаю.

 3. Треба вивчити правдиву історію замість видумувати. Не знаю що курив той що написав (на певно старі залишки скіфської коки) По перше Кечуа це мова а не плем’я. По друге Інкас мали побудовані города коли в Україні ще незнали що то кам’яна хата. Треба читати а не видумувати бо ці “плем’я вас всіх кормлять картоплею, сояшниками, гарбузами і.т.д.

 4. Любов Чуб

  Дякую за чудовий матеріал! Усе більше і більше відомостей про нашу справжню історію виринає з небуття. Те. що було приховано від українців багато років, виринає ось такими несподіваними фактами. Пропоную до цього матеріалу додати ще кілька фактів – результатів порівняльного аналізу мови та традицій інків і предків українців. http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=206713
  А ось ще один матеріал із версією про спільність індіанської та української культур: http://www.yatran.com.ua/articles/722.html

 5. Правильно писати “скит”, а не скіф – це і є бродник, скиталець, пастух, що пасе скот..

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*