Головна » Бібліотека » Що робити коли дитина б’ється в школі

Що робити коли дитина б’ється в школі

Часто доводиться чути від батьків – він б’ється в школі. Хтось віддає дитину на заняття бойовими мистецтвами щоб навчилася захищатися, стала сильнішою. Хтось – щоб скинула надлишкову енергію. А ось що робити, якщо ваш син почав займатися, і в школі почалися бійки? Відповідь на це питання намагається дати керівник дніпропетровської школи Спас-Штурм Геннадій Поляков.

Частина друга знаходиться тут

ДІАЛОГ З ТРЕНЕРОМ. ВІН БУДЕ БИТИСЬ…

В продовження минулого посту …
Буває, батьки скаржаться «Він б’ється в школі і мені скаржаться на нього»… Відповідь, можливо, і не педагогічна, але проста. Оберіть як Вам простіше, коли скаржаться на вашу дитину за те, що він б’ється, чи вам доведеться скаржитись на те, що його б’ють… З’ясуйте, чого він б’ється, можливо це боротьба «за місце під сонцем», або відстоювання Своїх принципів, а можливо він захищає слабкішого? Тоді підтримуйте дитину!

Якщо він демонструє свою силу пригнічуючи інших дітей, йдіть до тренера і він швидко роз’яснить що можна робити а чого ні. Повторюсь нажаль не завжди все можна вирішити словами… і слова можуть набувати більшої ваги, коли опонент розуміє, що за словом може слідувати дія! Але принципово, тільки за справедливість!

Наступне запитання: «Чи не стане він частіше битись?» Відповім, якщо Ви працюєте у зв’язці з тренером – не стане! Чоловіки, хлопці так побудовані природою (історично), що їм необхідно відчувати свою силу, свої можливості та відчуття переваги (бути першим, кращим) і зрозуміло, що виникає бажання перевірити свої сили, тут є два шляхи (я не беру інші види діяльності, ми говоримо про спортивні єдиноборства): вулична (шкільна) бійка або змагальний поєдинок.

Перший варіант завжди буде програвати другому, бо перемога на змаганнях дає нагороду (медаль, кубок, що в дитячому віці дуже важливо), визнання тебе кращим серед кращих, увага глядачів і т.д. в побутовій бійці того немає, отже цінність перемоги ( а значить і реалізації своїх природних потреб) зменшується.

Хочу сказати, якщо у Вас росте хлопець, він буде битись! З цим можна зміритись, можна сперечатись, але так буде! Яким спокійним би він не був, прийде час, коли так станеться, бо ми не маємо можливості огородити дитину від всього, що є навколо та вирішити за нього всі питання…

Звичайно він може спробувати уникнути сутичок, відсторонюватись від конфліктів, але тоді він опиниться в категорії пригнічених і це повний жах для дитини. Не хочете, щоб він був лідером та «заводилою», добре, але навіть спокій в колективі (особливо чоловічому) треба відстоювати і не рідко кулаками.

Отже, якщо бійка відбулась не поспішайте з висновками і покаранням, поговоріть і розберіться!

Геннадій Поляков

А іще ви можете віддати дитину на заняття Спасом, де виховують справжніх козаків 😉

Якщо вам сподобалася стаття – підтримайте сайт – поширте у соціальних мережах.

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*