Головна » Бібліотека » Бойове мистецтво і здоров’я

Бойове мистецтво і здоров’я

бойовий спас

Кидок ногами за голову. Виконує Олександр Притула (1997 рік)

Десь місяць тому, я зустрівся з начмедом одного розвідувального батальйону, солдатів якого тренував перед виїздом на війну. Він уже звільнився, відкрив чудову приватну клініку для дітей. І як завжди, не має часу, тому і бачимося рідко.

У нас відбулася приблизно наступна розмова:

– Ну ти придурок…

– Чого?

– Понаучував тут…

– Що понаучував?

– Сиджу якось у себе в медчастині, приносять мені одного без свідомості. “Зроби щось.” – “А що з ним?” – “Та, ми вирішили перевірити що Монах показував, не розрахували…”

– Так я ж їм казав, що то навіть не для вулиці, а для війни…

– Ладно, це все таке, коли мене нарешті тренувати почнеш?

– А коли у тебе є час?

– Так отож…

До чого це? Учора переглядав кілька роликів на ютубі про сучасний армійський рукопашний бій, зокрема в армії Штатів. Вони досить серйозно підходять до цього питання. І ось, однією з вимог до армійської системи рукопашного бою є простота. А гопки-спас – бойова техніка Спасу, передана Леонідом Безклубим, має лише 13 ударів. З них два удари ногами і один головою (поцілунок називається). Удари робочі, тобто базуються на робочих рухах, тому і прості у засвоєнні. Складність викликає лише рухлива база – гойдок. Ось його засвоїти і покласти на нього удари суттєво складніше. Але і це можливо, хоч і боляче. Тому це не для кожного.

Більше про Спас на сучасному етапі і його історію дивіться у цьому відео.

А для кожного – це авторська розробка Олександра Притули “Дев’ять сил”. Це комплекс оздоровчих вправ, який приводить в норму усі системи організму. Можна лікуватися і тратити гроші на ліки, а можна робити “Дев’ять сил” і бути здоровим. Будьте здоровими 😉

Якщо вам цікаві наші дописи і ви хочете залишатися на зв’язку, підписуйтеся на канал “Спас – козацька наука” у Телеграм.

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*