Головна » Бібліотека » 7 правил купання в ополонці на Водохреща

7 правил купання в ополонці на Водохреща

Веселе свято Водохреща. Багато людей сьогодні купалося. Усі з посмішками, вітаються, сміються, радіють. Один позитив. В Рівному, на Басовому Куті, козацький табір “Гайдамаки” пригощав усіх бажаючих рибною юшкою і трав’яним чаєм. За давнім козацьким звичаєм кілька разів гахнули з гармати. І ми там були, також купалися. 😉 І принесли звідти кілька порад.

Водохреща в Рівному

Ми після купання

Насправді, як правильно купатися в ополонці на Водохреща, мало хто знає. Тож тут ми дамо кілька рекомендацій початківцям про те що варто робити при зануренні у воду, а що не варто.

  1. Заходити у воду потрібно швидко. Лишнє стояння у воді, пробування води ногою призводить лише до непотрібного переохолодження і втрати сміливості 😉 Швидко заходимо, занурюємося і назад.
  2. Занурюйтеся у воду повністю, з головою. Така рекомендація пов’язана з тим, що великий перепад температур між тілом та головою може призвести до спазму судин. Нічого доброго в цьому немає. Багаторічний досвід купання на Водохреща рівненських спасівців та гопаківців говорить про те, що неповне занурення може призвести до простудного захворювання.
Водохреща

Головне – підстрахувати

3. Знаходитися у воді слід не більше 20 секунд. Особливо це стосується тих, хто пірнає вперше. Тривале перебування у холодній воді може принести більше шкоди, ніж користі. Однак і не варто одразу вилітати з води. Протримайтеся там хоча б 10 секунд. Кров спочатку піде до серця, а потім почне повертатися назад до тіла. Просто дотримайтеся традиційної рекомендації – зануртеся з головою тричі. Цього буде достатньо.

4. Не розтирайте сильно тіло відразу після води. Так само не рекомендується себе похлопувати – щоб не пошкодити тоненькі підшкірні капіляри. З нашого досвіду, рекомендуємо в першу чергу добре витерти голову. Поки ви це зробите, тіло саме нагріється.

5. Взуйтеся одразу після купання. Це також потрібно щоб не переохолоджувати ноги. В ідеалі підходимо до ополонки в тапках, виходимо, взуваємося і одразу витираємося.

6. Одягайтеся швидко. Чим швидше одягнетеся, тим швидше зігрієтеся. Для цього зручно розкладіть одяг перед пірнанням. У сильний мороз довге одягання може призвести до замерзання пальців. Тоді уже можете не застібнути гудзики. Як я одного року – замерз настільки, що довго не міг застібнути гудзики на ширінці. 😉

7. Поробіть прості вправи для зігріву тіла. Ми, наприклад, коли є можливість, виконуємо вправи Кременя. Хоча, достатньо помахати руками-ногами чи пробігтися. Тільки не робіть цього на льоду 😉 Можна випити гарячого чаю. Спиртне – не допоможе зігрітися, та й не для здоров’я воно.

Чого не варто робити: 

  • сідати перед купанням на дієту. Навпаки, варто їсти щось висококалорійне.
  • активно розігріватися перед зануренням. Це шкідливо для м’язів.
  • купатися дітям до 6 років. Це стрес для організму, і може призвести до ослаблення імунітету та простуди.
  • купатися вагітним, гіпертонікам, сердечниками, людям із захворюваннями нирок, та сечостатевої системи.

В будь-якому разі купання – це позитив. Тому варто хоча б прийти і подивитися як це роблять інші. Приходьте до нас і ми будемо оздоровлюватися разом. Як під час тренувального процесу, так і на спеціалізованих семінарах, які незабаром розпочнуться. Слідкуйте за новинами! 😉

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*