Головна » Бібліотека » 5 універсальних порад батькам від тренера

5 універсальних порад батькам від тренера

У кого дитина не ходила на заняття до якогось гуртка, секції чи клубу? 😉 Ну а ті, у кого ходила побачить тут ті питання, які рано чи пізно виникають. Автор цієї статті, Геннадій Поляков, тренер з багаторічним стажем, який виховав десятки чемпіонів України, Європи і світу з різних видів одноборств. Головне – це те, що він тренер зі Спасу. І він пропонує своє вирішення питань, які виникають в процесі виховання дитини. І не важливо чим вона займається.

Спас-Штурм

ТРЕНЕРИ ТА БАТЬКИ

Цим монологом спробую розпочати спілкування між тренером та батьками та дати відповіді на ті запитання, що часто виникають… Буду вдячним, якщо з’являться коментарі тоді цей монолог стане діалогом! Все, що буде викладено є особистою думкою автора, що підкріплена досвідом спілкування з батьками та іншими тренерами.

Шановні батьки, для початку хочу подякувати кожному з Вас, за те, що довіряєте нам найцінніше – своїх дітей! Запевняю, що ми докладаємо максимум зусиль, для того, щоб виправдати Ваші сподівання, але прошу і Вас в свою чергу нам допомагати… Як?

1. ГОВОРИТИ…
Очікування батьків від тренувань кардинально відрізняються один від одного (хочу: щоб він став Чемпіоном, щоб набув здоров’я, щоб виплеснув зайву енергію, щоб навчився захищати себе, щоб отримав Чоловіче виховання, щоб менше було вільного часу на всякі дурниці… і т.д. далі може бути Ваш варіант), більше того очікування батьків можуть значно відрізнятись від очікувань дитини…, тому необхідно спочатку поговорити зі своєю дитиною, а потім обов’язково поговорити з тренером ( повірте він знайде час для спілкування, якщо звичайно Ви не вирішили це зробити під час тренування).

Спас Рівне

На змаганнях

2. НАПОЛЯГАТИ…
Тренування – це з одного боку процес, який повинен бути систематичним, з іншого боку це хоч і цікава, але інколи важка і монотонна праця. Тому зрозуміло, що час від часу в дитини буде виникати бажання пропустити тренування, дати слабину… і тут від нас з Вами залежить, чи зможемо ми утримати його від пропуску, або ні… і тут знову нагадаю про перший пункт ГОВОРИТИ! Ваш син наведе вам купу аргументів чому він не піде сьогодні на тренування (від «неважно почуваюсь» до «мені не цікаво, бо робимо теж саме»).

Ось тут і необхідно зрозуміти в чому насправді причина і перед тим, як прийняти рішення, порадьтесь з тренером, можливо треба сісти і поговорити в трьох, а може і заставити дитину піти на тренування. ( В мене є купа прикладів серед моїх учнів, які кинувши тренування повертаються через 3-5 років і шкодують про втрачений час…)

Спас Рівне

Під час “Котигорошка”

3. СТИМУЛЮВАТИ…
Ми домовились, що тренування – це важка праця і це означає, що вона потребує нагороди.
З часом нагородою стануть перемоги на змаганнях, відчуття певної переваги над однолітками і т.д, а зараз заохочуйте свою дитину працювати, нагороджуйте за покращений результат ( у відтисканнях, «шпагаті» в чому завгодно), зробіть справжнє свято з перших змагань (причому неважливо з яким результатом вони закінчились, Ваш син зробив цей крок ( на який, до речі не кожен дорослий відважиться)! І ні в якому разі не наказуйте дитину тренуваннями, звичайно так простіше, особливо, якщо це для нього важливо, але знайдіть будь ласка інші важелі впливу!

Спас Рівне

Під час “Котигорошка”

4. ДОВІРЯЙТЕ…
Якщо Ви довірили людині свою дитину, ця довіра повинна бути або беззаперечною, або… шукайте іншого тренера! Всі знають як краще грати в футбол, боксувати в ринзі, робити політику і т.д. АЛЕ, якщо Ви впевнені, що знаєте краще за тренера, навіщо вам тренер? Тоді тренуйте свою дитину самі! А як же перший пункт ГОВОРИТИ?, спілкуйтесь з тренером, але не вказуйте йому як тренувати вашу дитину!

Спас Рівне

Під час змагань

5 СЛУХАЙТЕ…
Часто в спілкуванні з батьками можна почути фразу «я краще знаю свою дитину!» так, Ви знаєте її краще за всіх, але тренер знає Вашу дитину з іншого боку. Ми бачимо наших вихованців в стресових ситуаціях (поєдинок, боротьба зі втомою, страхом, адаптація в чоловічому колективі) і це може відрізнятись від сприйняття дитини Вами, тому, якщо тренер звертає увагу на якісь тривожні (на його погляд) моменти, не сперечайтесь, а спробуйте зрозуміти та випрацювати алгоритм подальших спільних дій. Буває і навпаки, коли батько каже: «мій не зосереджений, безвідповідальний і т.д», а тренер бачить, що в тренуванні він інший, це також дзвіночок для Вас, трохи підкорегуйте умови і він стане кращим!
На цьому закінчимо першу частину…, будуть запитання, буду радий відповісти!

Спас Рівне

Під час фіналу чемпіонату Рівного з “Котигорошка”

Давайте робити СПІЛЬНУ справу, заради наших дітей!

Геннадій Поляков

Якщо сподобалася стаття – підтримайте сайт – поширте в соціальних мережах.

А кого зацікавили світлини зі змагань з боротьби “Котигорошко” – ось вам про фінал, а ось це – про саму концепцію розвитку Спасу на Рівненщині.

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*