Головна » Бібліотека » 10 причин, чому діти не хочуть ходити до школи

10 причин, чому діти не хочуть ходити до школи

Вся правда про сучасну школу від 11-літнього учня.

Тимофій Дрогін, 11-річний спікер teen-конференції «Завтра на ймення_», розповідає, чому діти втрачають бажання вчитися і з часом починають просто ненавидіти школу.

чому діти не хочуть до школи

Тимофій Дрогін

1. Учитель
Коли ви тільки приходьте до школи , вам тут же намагаються вселити страх . Один з них – це боязнь вчителя .

2. Страх оцінки
Після першого страху розвивається страх оцінки . А потім страх покарання батьками , директором школи . У школі не дивляться на те , ким ти є , тебе судять тільки за твоїми оцінками .

3. Страх помилки
Ще один страх – це страх зробити помилку . Школа не вчить тому , що помилятися можна і потрібно , адже тільки так ти можеш навчитися чомусь .

4. Тролінг
Ще одна причини – глузування однокласників. І часто це вина вчителів, які виставляють дітей на посміховисько, вказуючи їм, що вони роблять щось не так добре, як їхні однокласники. Для них оцінка важливіше учня. Я ходив в дитячий клуб творчості, я навчився плести з бісеру, ліпити з тіста, робити браслети зі шкіри та багато чого іншого. І коли вихователька з мого гуртка прийшла в мою школу запропонувати майстер-клас і розповіла про мої досягнення, то завуч здивувалася: «Тимофій? Такого бути не може!”.

5. Безглузді тести
Ці тести, які дають на уроках, неймовірно безглузді, тому що в них немає варіанту своєї відповіді. Дитина, щоб отримати хорошу оцінку, намагається вгадати одну відповідь із запропонованих, але ж у нього може бути своя думка, яку вона не може написати. Я не думаю, що настане час, коли всі будуть пам’ятати всі столиці світу, все, що написав Тарас Шевченко, квадратний корінь з п’яти. Мені здається, якщо людина чимось зацікавиться, то вона дізнається більше, ніж дитина за 10 років школи. І якщо їй знадобляться знання з інших областей, то вона з легкістю зможе їх отримати.

6. Обсяг домашніх завдань
Я читав, що немає ніяких доказів, що домашні завдання впливають на успішність і освіту дітей. Одного разу мені задали таку кількість завдань з англійської, що після трьох годин писанини я встав і не зміг розігнути шию. Мене відвезли в травмпункт, і цілий тиждень я ходив в шийному корсеті.

7. Заборона на унікальність
У школах дуже не люблять, коли хтось відрізняється від інших. Це починається з учителя, передається учням і залишається з ними на все життя.

8. Школа не вчить бути щасливим
Я читав, що коли Джон Леннон з The Beatles було п’ять років, мама йому сказала, що найголовніше в житті – бути щасливим. Потім він пішов до школи і його запитали там: «Ким ти мрієш стати в житті?». Він відповів: «Щасливим». Йому сказали: «Ти не розумієш завдання». На що він відповів: «Ви не розумієте життя».

9. Школа не вчить працювати з інформацією
Наприклад, я дивлюся канал на YouTube, де вчитель фізики легко і захоплююче розповідає матеріал. Читання або перегляд таких ресурсів може замінити десятки нудних уроків.

10. Школа не готує до дорослого життя
Школа – це підготовка до дорослого життя. Але вона не вчить, ні як зберегти і збільшити дохід, ні як отримати його, ні, взагалі, як заробляти. Я вважаю, що головним предметом у школі міг би стати предмет, на якому б нас вчили розуміти один одного. Адже вміння спілкуватися – найважливіше.

6 порад для дітей, як вижити в школі

1. Щоб навчитися виживати в школі, потрібно мати життя за її межами.

2. Не бійтеся помилок і отримуйте з них досвід. Мені подобається приклад Томаса Еддісона. Він помилився 999 раз перед тим, як створити лампочку. Але насправді він не помилявся, він просто визначив 999 варіантів, які не працюють.

3. Щоб розвивати свої навички спілкування, я б порадив брати участь в конкурсах, заходах, навіть зачитати вірш в класі – це вже якийсь досвід.

4. Експериментуйте, цікавтеся і вчіться заробляти якомога раніше. Це розвиває впевненість. Я, наприклад, плету браслети. Зараз мені допомагають батьки, але в майбутньому я планую відкрити свій маленький онлайн-магазин.

5. Шукайте «свою» школу. Моя порада батькам: прислухайтеся до дитини, якщо він говорить, що в нинішній школі йому не подобається.

6. І головне, де б ви зараз не вчилися, ким би вас не вважали, вірте в себе!

А щоб мати життя поза школою, приводьте дітей до нас. 😉

Джерело – написано московською.

Якщо вам сподобалася стаття – підтримайте сайт – поширте у соціальних мережах.

3 коментарі

  1. Дякую, що називаєте речі своїми іменами “написано московською”.

  2. “після трьох годин листи я встав і не зміг розігнути шию”.

    Виправте, будь ласка. Замість “листи” мало б бути “письма”. Недолік технічного перекладу з російської, мабуть. Заздалегідь дякую!

    Стаття – чудова!

Залишити коментар

Ваш email не буде ніде вказаноОбов'язкові для заповнення поля помічено *

*